Курси НБУ $ 42.09 € 43.33
Біль із волинської глибинки: «Для людей – це «невиносіма» історія. Ваш міст, що хочете,  – те з ним і робіть...»

Процес ремонту дерев’яного мосту в Березичах нинішнього літа.

Фото з архіву Ольги ШПАНЧУК.

Біль із волинської глибинки: «Для людей – це «невиносіма» історія. Ваш міст, що хочете, – те з ним і робіть...»

У селі Березичі Любешівської громади місцеві жителі самостійно ремонтують аварійний міст довжиною майже 40 метрів і шириною майже 6 метрів через річку Стохід, який не перебуває ні на чиєму балансі: ні селищної ради, ні Служби місцевих автомобільних доріг у Волинській області

«Корови «каждий» день падають з моста, лапи крутять, ламають…»

70-річна жителька села Березичі Ольга Шпанчук розповіла «Суспільному Луцьк», що дерев’яний міст сполучає їхнє село через річку Стохід із дорогою на Нові Березичі. Він був споруджений місцевим колгоспом, який уже давно розпався. Коли саме побудували міст – не знають ні жителі села, ні в селищній раді.

«То така історія, болюча, слухайте. Для людей – це «невиносіма» історія. Нікому вона не потрібна... Ваш міст, що хочете, – те з ним і робіть», – сказала пенсіонерка.

Із середини літа 2024 року місцеві жителі самотужки взялися ремонтувати цей міст довжиною майже 40 метрів і шириною майже 6 метрів. Зараз на ньому замінили чи не весь потрухлявілий дерев’яний настил і поклали нові дубові прогони, розповів місцевий житель Сергій Михальчук.

Із середини літа 2024 року місцеві жителі самотужки взялися ремонтувати цей міст довжиною майже 40 метрів і шириною майже 6 метрів.

«Кожен день їдемо. Минулий раз тут їхали конячкою, то вона вскочила, що ледь лапу не строщила. Корови «каждий» день падають з моста, лапи тоже крутять, ламають, то я не знаю... Нікому не треба село», – розповів волинянин.

На ремонт дерев’яного моста у громаді зібрали понад 50 тисяч гривень, як зазначила Ольга Шпанчук.

«Пішли по селу – позбирали гроші, хто здав, хто й не здав, – були різні люди. Але переважно поздавали... Тут, у Нових Березичах, позбирали, на хуторі, на Волі позбирали гроші. Ми тут 45 тисяч зібрали, на колонії – 8, і на Волі – 2 тисячі. І за ті гроші купляли ліс», – сказала пенсіонерка.

Роботи, які планували зробити люди, вже майже завершили, розповів 69-річний пенсіонер Василь Пилипович. З його слів – часто їздить цим мостом.

«Ми ремонтували зі своїми односельчанами, тому що наша місцева влада відмовилася. Бо міст не є на балансі. Вони зразу пообіцяли нам, що поможуть, що й трактори будуть, і на солярку дадуть. А як дійшли до діла, то ніхто з нами не хотів говорити», – сказав місцевий житель.

Такий вигляд має міст у селі Березичі станом на кінець листопада 2024 року.
Такий вигляд має міст у селі Березичі станом на кінець листопада 2024 року.
Аварійний сільський міст, листопад 2024 року.
Аварійний сільський міст, листопад 2024 року.

 Міст є, але й… немає

У селі Березичі, де розташований міст, проживає 800 людей. Про проблему зі сполученням через Стохід знають, повідомив «Суспільному» секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк. Попри це, з його слів, проблема в тому, що такого об’єкта, як міст через річку Стохід від села Березичі, у документації місцевої ради немає.

«Тому що під час об’єднання сільських рад, коли створювалася об’єднана громада, такого об’єкта в тих сільрадах, які об’єднувалися, не було і не було що приймати на баланс», – сказав посадовець.

Реклама Google

Юрій Боснюк додав, що Любешівська селищна рада відреагувала на звернення жителів села та надіслала звернення до Волинської обласної державної адміністрації, аби Служба місцевих автомобільних доріг взяла дерев’яний міст на свій баланс для проведення ремонтних робіт.

Директор департаменту інфраструктури Волинської облдержадміністрації Степан Білан розповів «Суспільному», що Служба місцевих автомобільних доріг не має можливості взяти цей міст на баланс, і додав, що зробити це  запропонували громаді.

«Враховуючи той момент, що зараз держава не виділяє коштів із державного бюджету на ремонт доріг державного значення взагалі (тим більше до цього моста не веде жодна державна дорога), ми запропонували місцевій громаді, щоб вона цей міст взяла на свій баланс і могла його обслуговувати», – сказав керівник департаменту.

Секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк зазначив: «Для того, щоб взяти об’єкт на баланс, треба збудувати новий міст. Такої можливості в громади наразі немає, зважаючи на воєнний стан».

«Це – не один мільйон гривень, тому що це – дуже велика споруда з дуже великими видатками. Поруч є два мости: один – за 3 км від села, другий – за 8 км. Сполучення села Березичі з населеними пунктами Любешів чи Луцьк є. Будувати на відстані 3 кілометри мости у нас немає фінансової можливості», – додав посадовець.

 Наталія ВОСКРЕСЕНСЬКА, Оксана ЄВПАК.

Читайте також: Українська нація може зникнути через 180 років: прогноз відомої лікарки.

Telegram Channel