На Волині навчають медичних капеланів
З 25 листопада по 6 грудня учасники сертифікатної програми «Клінічне душпастирство» проходять практичні заняття, організовані Волинською православною богословською академією за сприяння ГО «Волинське братство Св. Володимира Великого»
Душпастирі вже побували у медичних та реабілітаційних установах Луцька: Волинській обласній клінічній лікарні (ВОКЛ), реабілітаційному центрі «Рікавері», геріатричному пансіонаті, обласній психіатричній лікарні, обласному центрі онкології.
Про це повідомляє Волинська єпархія Православної Церкви України.
Під час практики медичні капелани не лише збагатили свої теоретичні знання, але й отримали цінний практичний досвід. Вони вдосконалюють уміння будувати довірливі взаємини з пацієнтами, надавати їм емоційну та духовну підтримку, працювати в команді з медпрацівниками.
Під час занять у Волинській обласній клінічній лікарні було зроблено акцент на роботі з пацієнтами, які потребують тривалої госпіталізації, на важливості створення атмосфери спокою та підтримки в умовах лікарні.
Настоятель храму св. вмч. Пантелеймона, що розташований на території обласної лікарні прот. Назарій Бабій ознайомив слухачів з специфікою служіння душпастиря у великому медичному центрі, де на лікування перебувають сотні пацієнтів.
У реабілітаційному центрі «Recovery» фокусувались на роботі з людьми, які борються із залежностями, на допомозі в пошуку внутрішніх сил для подолання залежності.
В Обласному центрі онкології ознайомились з діагностичним обладнанням, зосередили увагу на супроводі онкохворих та їхніх родин, на допомозі в прийнятті діагнозу та пошуку сенсу життя.
В Геріатричному пансіонаті наголос було зроблено на спілкуванні з людьми похилого віку, на важливості збереження їхньої гідності та почуття повноцінності. Капелани можуть надавати паліативну допомогу, допомагаючи людям підготуватися до кінця життя. Це може включає в себе проведення духовних розмов, організацію прощання з рідними, підтримку родичів.
Важливість духовної підтримки пацієнтів була в центрі уваги під час зустрічі капеланів з керівництвом обласного управління охорони здоров'я.
Сторони обговорили, як можна ефективніше інтегрувати духовну складову в процес лікування та реабілітації. Капелани зустрілись з керівником обласного управління охорони здоров’я Волинської обласної адміністрації Юрієм Легкодухом.
Капелани отримали цінну інформацію про те, як найбільш ефективно інтегрувати свою діяльність у систему надання медичної допомоги.
Створення атмосфери безпеки та довіри, допомога пацієнтам впоратися з емоційними труднощами – тема занять та зустрічей з пацієнтами в Обласній психіатричній лікарні.
Душпастирі працюють з пацієнтами, які перебувають у складних життєвих ситуаціях: онкохворими, людьми похилого віку, військовими, що повернулися з фронту, та людьми, які залежні від наркотиків чи алкоголю. Священники опановують навички проведення індивідуальних бесід, організації груп підтримки, а також надання духовної допомоги під час релігійних обрядів.
Особливу увагу під час практики було приділено розвитку в капеланів таких важливих якостей, як емпатія, терпіння та вміння слухати. Адже саме ці якості допомагають будувати довірчі відносини з пацієнтами і надавати їм ефективну духовну підтримку.
Душпастирі організовують спільні молитви, популяризують та розповсюджують духовну літературу, проводять індивідуальні бесіди.
Керівник курсу – викладач ВПБА, голова відділу з питань здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпархіального управління, медичний капелан протоієрей Назар Бабій. Він нагадав, що за результатами успішного завершення програми учасникам буде присвоєно кваліфікацію «Капелан в охороні здоров’я».
Така сертифікатна програма насамперед буде цікавою для священників, які трудяться в медичних закладах на волонтерських засадах. Після проходження піврічного навчання вони зможуть працювати офіційно. «Є дуже великою потреба саме у капеланах в охороні здоров’я, оскільки в лікарнях перебуває багато військовослужбовців. Вони, а також їхні рідні, потребують психологічної підтримки та спілкування», – підкреслив о. Назар.
Це пілотний проєкт, поки що єдиний в Україні. Сформовано групу з п’ятнадцяти осіб. Нині триває набір у другу.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У місті на Волині третій рік поспіль взимку діє благодійна їдальня (Фото).