![Як волинські медики рятують новонароджених немовлят](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/l/sz/cxzx3x-0x63-1280x853-qebz6qffhomibkh4g34l53t76j2a7szl.jpg)
Щороку до відділення транспортується 100-120 новонароджених з різних районів Волині.
Як волинські медики рятують новонароджених немовлят
Понад 10 тисяч дітей врятували у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатальною бригадою невідкладної допомоги Волинського обласного перинатального центру
Ця разюча цифра – результат 34 років роботи, а також великого досвіду виходжування та лікування немовлят, в тому числі й передчасно народжених. Відділення розпочало роботу в 1990-му році – у складі неонатального центру Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. Сьогодні розповідаємо про щоденну роботу медиків та задачі, які вони виконують.
Про це пише Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства.
Нині відділення обладнане за усіма сучасними стандартами (електроенцефалограф з відеомоніторингом, апарати штучної вентиляції легень, лікувальної гіпотермії), а після капітальної реконструкції, яка завершилася в 2022 році, тут з’явилася й операційна. Як наголошує завідувач Олександр Попазогло, операційна безпосередньо у відділенні — велика перевага, адже мінімізує тривалість транспортування маленьких пацієнтів з боксу чи палати, а отже мінімізує й ризики для життя дитини. Оперують малюків хірурги обласної дитячої клінічної лікарні, за потреби приїздять на операції й кардіохірурги зі столиці.
«Якщо йдеться про складну кардіохірургію — ми транспортуємо дітей до Києва спеціалізованим автомобілем у супроводі бригади медиків. Це завдання виїзної неонатальної бригади невідкладної допомоги», — розповідає Олександр Попазогло.
Найважливіша задача виїзної бригади — якнайшвидше доправити новонароджену дитину у важкому стані до відділення інтенсивної терапії. Бригада медиків щотижня виїздить до пологових стаціонарів області, які не мають можливості виходжувати немовлят. Спеціалізований автомобіль забезпечує повну автономність надання медичної допомоги немовляті в дорозі: малюки транспортуються у спеціальних кувезах, автомобіль обладнаний трьома апаратами штучної вентиляції легень, а отже перевозити можливо декількох дітей одночасно. В дорозі здійснюється моніторинг вітальних функцій, вимірювання тиску та температури тіла, сатурації, інфузійна терапія та фототерапія при гемолітичній хворобі новонароджених, що виникає внаслідок резус-несумісності крові матері та плоду.
Загалом щороку до відділення транспортується 100-120 новонароджених з різних районів Волині. Олександр Попазогло наголошує, що кількість поїздок значно зменшилася після відкриття обласного перинатального центру: жінок із хронічними захворюваннями, складним перебігом вагітностей здебільшого скеровують на госпіталізацію у наш спеціалізований заклад.
«Це — великий крок уперед, адже діти, народжені в перинатальному центрі, мають кращу перспективу виходжування, загалом процес лікування для них легший. Навіть найсучасніше авто та обладнання не убезпечує стовідсотково від усіх ризиків виникнення критичних станів під час транспортування», — каже Олександр Попазогло.
І додає: «Радісно, коли приходять наші пацієнти, деякі вже зовсім дорослі. Це — найкращий подарунок для колективу. Стараємося допомогти усім малюкам, а мамам — забезпечити комфорт і підтримку. Зокрема, маємо палату спільного перебування, а також завжди раді, коли вони відвідують своїх малюків — любов і віра мами здатні творити дива».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/k7/cfd2c7-0x0-960x1280-2gbliow5bxhx7rup53dz4ctyu2ilxk7o.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/h/g5/uuzlsb-0x0-960x1280-y3z5t5ei2lttyr36wqwmu2r5b4lltg5h.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У Луцьку патрульні допомогли дістатися до лікарні породіллі.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)