Куди зник музичний дует з Волині – «Світязь»?
Це – творчий союз Дмитра Гершензона і Анатолія Говорадла. Музиканти об'єдналися після розпаду вокально-інструментального ансамблю «Світязь», який мав шалений успіх у 1970-х, залишивши його назву. Їхня дуетна пісня «Ні, я не ту кохав» стала народним хітом, а пізніше отримала нове дихання завдяки спільному виконанню з гуртом «Тартак»
Дует із Луцька «Світязь» утворився у 1993 році, хоча датою народження свого колективу артисти завжди вважали 1989 рік. У 1996-му на світ з’явилася пісня «Ні, я не ту кохав», написана Анатолієм Говорадлом. До речі, перший альбом дуету також мав назву «Ні, я не ту кохав».
Вперше ця композиція прозвучала у 1997 році на концерті «Шлягер-97» у Києві, розповідає «Апостроф».
У 2003-му хіт Гершензона і Говорадла пережив нову хвилю популярності, коли вийшла спільна музична робота дуету «Світязь» і гурту «Тартак».
Маючи величезний досвід написання серйозних пісень, зокрема для інших виконавців, дует «Світязь» був єдиним із небагатьох в Україні, хто виступав в оригінальному жанрі музичної пародії. Об’єктами влучних жартів артистів були такі українські виконавці, як Віктор Павлік, Павло Зібров, Михайло Поплавський та інші.
У 2013 році гурт «Світязь» голосно відсвяткував свій 25-річний ювілей концертом у Палаці «Україна», і цей виступ став точкою в історії дуету. Незабаром колектив розпався. Анатолій Говорадло зайнявся сольною кар’єрою, а Дмитро Гершензон почав працювати аранжувальником.
Того ж року Дмитро Гершензон емігрував до Ізраїлю, де живе й нині.
«У Дмитра там багато родичів. І мама похована, і дочка живе багато років. Він уже давно планував після закінчення артистичної кар’єри переїхати, – розповідав Говорадло «Глакому» у 2015 році. – Напевно, внутрішні сімейні обставини вплинули на те, що він вирішив лишитися в Ізраїлі. Віртуально я-то розумів, що це колись відбудеться. Але що так швидко... Для мене це було великою несподіванкою».
Анатолій розповідав, що його ексколега в Ізраїлі робить аранжування для українських артистів. Також відомо, що Дмитро Гершензон на місцевому радіо веде програму «Фафа-ляля» – про знаменитих українців та українську музику.
«Ведучий програми – заслужений артист України Дмитро Гершензон знайомить із музикою, піснями різних років та стилів. Представляє прем’єри та ділиться історіями про створення пісень, ВІА, бере інтерв’ю – і все це українською», – сказано в описі програми.
Гершензон тісно дружить із сім'єю Віктора Павліка. Дружина музиканта Катерина Репяхова під час одного зі своїх візитів до Ізраїлю, де живе її сестра, зустрілася з екс«Світязем» і передала йому платівку чоловіка-артиста.
Анатолій Говорадло, який також є заслуженим артистом України, мешкає у Житомирі – своєму рідному місті. Іноді приймає запрошення відомих артистів виступити на сцені. У березні артист заспівав у Палаці «Україна» на шоу Оксани Білозір «Народжена Україною».
Крім цього, Говорадло своєю творчістю підтримує морально-бойовий дух захисників, про що свідчить фото, опубліковане на його facebook-сторінці. У червні Анатолій заспівав бійцям на фронті, акомпануючи собі на гітарі.
Тетяна ЧЕБОТАР, apostrophe.ua.
Читайте також: Лідер «Чорних черешень» із Волині Юрій Поліщук: «Назва нашого гурту нагадує ноти і... про бабусину черешню».