Курси НБУ $ 42.28 € 43.57
На Волині нова афера – використовують прізвище Зеленського

Шахраї часто намагаються викликати у вас почуття терміновості.

Фото: Відкриті джерела.

На Волині нова афера – використовують прізвище Зеленського

Як не стати жертвою онлайн-шахрайства при отриманні грошової допомоги від Президента

В останні тижні в нашій державі з’явився новий вид шахрайства, який використовує популярну новину про виплату грошової допомоги у вигляді 1000 гривень від Президента України Володимира Зеленського.

Однак, незважаючи на те, що інформація про виплату допомоги може бути правдивою, шахраї не забарилися використати цей момент для наживи.

Для того, щоб уберегтися від можливих шахрайських схем, необхідно бути обережними та знати основні ознаки шахрайства, як застерігає кіберполіція Волині:

1. Перевіряйте джерело інформації

Це – один із основних способів захисту. Якщо вам надійшло повідомлення про можливість отримати виплату, спершу зверніться до офіційних ресурсів. Там не будуть запитувати ваші особисті дані через дзвінки чи повідомлення у месенджерах.

2. Не переходьте за підозрілими посиланнями

Шахраї часто використовують фальшиві вебсайти або сторінки, схожі на офіційні, для збору персональних даних. Якщо ви отримали СМС-повідомлення або електронний лист із посиланням, яке запрошує вас перейти для подачі заявки на виплату, будьте насторожі. Перед тим, як перейти за посиланням, перевірте його на справжність: чи не містить воно підозрілих символів або помилок у доменному імені?

3. Не надавайте особисту інформацію через незнайомі канали

Шахраї можуть телефонувати або писати вам у месенджерах з пропозицією отримати допомогу. Для цього вони вимагатимуть від вас особисті дані: номер банківської картки, паспортні дані або код доступу до вашого банківського рахунку. Пам’ятайте, що жодна офіційна організація не буде запитувати такі дані через телефон або повідомлення.

Якщо ви отримали СМС-повідомлення або електронний лист із посиланням, яке запрошує вас перейти для подачі заявки на виплату, будьте насторожі.

4. Остерігайтеся «швидких» дій

Шахраї часто намагаються викликати у вас почуття терміновості, наприклад, заявляючи, що потрібно негайно подати заявку для отримання допомоги, інакше ви її втратите. Важливо не піддаватися паніці та перевірити всі деталі інформації. Офіційні органи не вимагають термінових дій без попередніх офіційних повідомлень.

5. Використовуйте антивірусні програми

Інтернет-шахраї також можуть поширювати шкідливе програмне забезпечення, яке збирає вашу особисту інформацію. Задля безпеки користуйтеся антивірусними програмами та регулярно оновлюйте їх. Це допоможе виявити потенційно небезпечні посилання або додатки.

6. Поширюйте інформацію обережно

Не розповсюджуйте підозрілі повідомлення з обіцянками отримати допомогу серед своїх друзів або родичів без перевірки їх достовірності. Шахраї використовують соціальні мережі та месенджери для того, щоб поширити свою схему серед великої кількості людей. Пояснюйте близьким людям, як уникати таких небезпек.

7. Як діяти, якщо ви стали жертвою шахрайства?

Якщо ви все ж стали жертвою шахраїв і надали їм свої дані, терміново зверніться до вашого банку, щоб заблокувати рахунок або картку, а також – до правоохоронних органів для подання заяви. Це допоможе запобігти подальшому використанню ваших даних шахраями.

Будьте уважні та обережні, адже офіційні виплати допомоги завжди мають надходити через перевірені канали та відповідні органи.

Як убезпечити себе від шахраїв – читайте на сайті кіберполіції 

 

 Світлана ЗОЗУЛЯ.

Telegram Channel