Курси НБУ $ 41.69 € 43.80
Після ракетного удару… залишила дитину у «Вікні життя»

«Вікно життя» – це спеціально обладнане місце для анонімної відмови від дитини.

Фото із сайту kolo.news.

Після ракетного удару… залишила дитину у «Вікні життя»

А наступного дня мама прийшла за немовлям. Однак переселенці з Харкова більше пів року довелося повертати дитину, яку сама ж і підкинула лікарям у Львові

Батьківство довелося доводити через суд

Як розповіла директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська, все розпочалося ще в травні цього року, але нові події та завершення сталися тільки зараз. «Ввечері першого травня спрацювала сигналізація у «Вікні життя» (спеціально облаштований простір для дітей, яких залишають їхні батьки. – Ред.). Наші працівники, дотримуючись усіх протоколів, відкрили віконечко і побачили там немовля. Після медичного огляду лікарі встановили, що підкинутому хлопчику –  орієнтовно два місяці й що дитина – здорова», – написала Марія Малачинська.

7 місяців Львівський обласний клінічний перинатальний центр  був для хлопчика рідним домом.
7 місяців Львівський обласний клінічний перинатальний центр був для хлопчика рідним домом.

 За її словами, наступного дня сталося те, чого ніхто не міг очікувати. «До нашої установи прийшла жінка, яка стверджувала, що вона – мама дитини, і просила повернути малюка. Ми цього зробити не могли, оскільки були вже запущені всі юридичні процеси щодо дитини», – пояснює директорка установи.

Вона додала, що 7 місяців Львівський обласний клінічний перинатальний центр був для дитини рідним домом.  «Дитина перебувала в перинатальному центрі, поки вирішувалися юридичні питання про повернення до родини. Це – винятковий випадок, який нагадує нам про головне: кожна дитина заслуговує на життя та на шанс жити в сім’ї», – зазначила лікарка.

Резюмуючи, Марія Малачинська зазначила, що завершилася ця історія тим, що мама змогла довести своє батьківство і днями їй було передано дитину. Тепер хлопчик житиме з батьками.

Перебуваючи в депресії, прийняла необдумане та емоційне рішення

У рішенні Сихівського районного суду Львова, згідно з яким дитину повернуто матері, зазначено, що ця жінка народила хлопчика в Харкові на початку цього року.

Суд, посилаючись на слова жінки, зазначив таке: «Після народження дитини та переїзду в місто Львів, у неї різко змінився психологічний стан, зокрема, – з’явилося почуття сильної тривоги за майбутнє дитини, смутку, пов’язаного з військовою агресією російської федерації, неможливості та невпевненості в здатності фінансово забезпечити дитину всім необхідним, відсутність знань та розуміння перед новими викликами, пов’язаними з вихованням дитини, страх та інші почуття, які впливали на емоційний, фізичний, психологічний та гормональний стан».

Почала відчувати сильне занепокоєння та страх за здоров’я й добробут своєї дитини, яку залишила. Зрозуміла, що любить сина та хоче його виховувати, усвідомила свою помилку.

За даними суду, далі події розвивалися так: «Отримавши консультацію спеціаліста, вона зрозуміла, що в неї – післяпологова депресія, яка може виникнути в жінок після народження дитини. Перебуваючи в такому стані, вона прийняла необдумане та емоційне рішення, в зв’язку з чим 1 травня 2024 року залишила дитину без жодних документів у комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний перинатальний центр», де діє «Вікно життя» – спеціально обладнане місце для ананімної відмови від дитини.

Напередодні цього, наприкінці квітня, путінська армія здійснила черговий ракетний удар «Кинджалами» по Львівщині, що могло налякати жінку та вплинути на її емоційний стан, про який вона розповіла на суді. 

Після цього вона повідомила про таке своє рішення батька дитини. «Протягом тижня з дня залишення дитини вона почала відчувати сильне занепокоєння й страх за здоров’я і добробут своєї дитини, відчуття провини за те, що залишила свою дитину та вирішила виправити наслідки необдуманого й емоційного рішення. Вона зрозуміла, що любить сина та хоче його виховувати, усвідомила свою помилку», – зазначено в рішенні суду.

Згодом жінка звернулася до перинатального центру, щоб повернути дитину. Це довелося робити через суд, бо не було ніяких документів, які підтверджували б батьківство.

Суд прийняв рішення повернути дитя матері, щоправда, всі процедури зайняли чимало часу – сім місяців.

Лія ЛІС.

Читайте також: «Де на Волині завтра вшанують храмовий празник».

Реклама Google
 

Telegram Channel