Курси НБУ $ 41.69 € 43.80
Чи багато дезертирів  серед воїнів ЗСУ у Польщі?

Владислав Косіняк-Камиш: «Я думаю, що набагато складніша ситуація із дезертирством у самій Україні».

Фотколаж із сайту informator.ua.

Чи багато дезертирів серед воїнів ЗСУ у Польщі?

За Західним Бугом існує дезертирство серед українських солдатів, які проходять там навчання. Однак ці масштаби – невеликі

Нещодавно видання Financial Times опублікувало інформацію про зростаючу кількість дезертирства українців (мовляв, уже відкрили близько 60 тисяч справ щодо самовільного залишення військових частин). Мова йшла й про тих, хто проходив військову підготовку за кордоном, включаючи Польщу (за Західним Бугом, повідомили журналісти, з військових навчань щомісяця втікають 12 осіб).

У зв’язку з цим до міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша виникло відповідне запитання, на що він відповів:

«Масштаби дезертирства – невеликі, незначні. Явище, яке присутнє, але жодним чином не загрожує навчальному процесу. Звичайно, воно буде прогресувати, чим довше триватиме конфлікт. Це – досвід інших конфліктів. Я думаю, що набагато складніша ситуація (масштаби дезертирства. – Ред.) в самій Україні», – сказав він (за дезертирство, нагадаємо, загрожує до 12 років позбавлення волі).

Однак міністр зауважив, що зростає втома від війни. В тому числі, це спостерігається і серед поляків.

«Я пам’ятаю перші дні після початку війни: відкриті серця, домівки… Сьогодні про це виникає все більше запитань», – сказав Косіняк-Камиш.

При цьому він підкреслив, що в Україні втома від усього, що відбувається на на фронті, є набагато вищою.

Також глава польського Міноборони сказав, що мала кількість молодих українців серед тих, хто проживає у Польщі та інших європейських країнах і записується на військову підготовку, – викликає занепокоєння. Він додав, що співпраця у сфері навчання є одним із пунктів угоди з Україною.

«Я пам’ятаю нашу розмову з Президентом Зеленським у липні цього року. Він був дуже оптимістично налаштований, що буде багато людей і вони підготували всі дії. А тут вийшло – не так багато людей. Це кілька десятків, які зголосилися на таку підготовку», – розповів посадовець (на 12 листопада їхня кількість становила – 600 осіб).

Косіняк-Камиш зазначив, що молоді українці, які демонструють розкішний спосіб життя в Польщі, зокрема їздять на сучасних автомобілях чи зупиняються в п’ятизіркових готелях, викликають емоції не лише серед українських військових, які захищають свою країну, але й серед поляків, що спрямовують значні кошти на підтримку України.

Він також підкреслив, що Польща відіграє ключову роль у підготовці українських солдатів, забезпечуючи їх навчання на своїй території.

За двосторонньою домовленістю, українська сторона забезпечує добровольців легіону військовою формою і медикаментами, а польська – надає відповідну інфраструктуру, техніку та озброєння на період навчання.

Ліна ВОГОНЬ.

Читайте також: «Про генералів з окопів – це «красіво», але – незрозуміло».

Реклама Google
 

Telegram Channel