Курси НБУ $ 41.69 € 43.80
Волинський нардеп підтримав скандальний законопроєкт проти журналістів

Примітно, що сам Стернійчук нещодавно став фігурантом журналістського розслідування щодо незаконного вивезення військовозобов’язаних за кордон через засновану ним ГО «Волинський актив молоді».

Фото: Волинь infa.

Волинський нардеп підтримав скандальний законопроєкт проти журналістів

Народний депутат від «Слуги народу» Валерій Стернійчук став одним із 213 депутатів, які 4 грудня 2024 року підтримали скандальний законопроєкт №10242 про посилення кримінальної відповідальності за поширення інформації з публічних реєстрів

Документ не набрав необхідних 226 голосів і повернувся на повторне друге читання. 

Про це інформує Rayon.in.ua на основі результатів голосування, передає Волинь infa.

Законопроєкт передбачає до 8 років ув’язнення за публікацію даних із реєстрів – санкцію, майже ідентичну нещодавно ухваленому в Росії закону. Як зазначає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, 30 листопада Путін підписав закон, що передбачає 10 років ув’язнення за аналогічні дії.

Примітно, що сам Стернійчук нещодавно став фігурантом журналістського розслідування щодо незаконного вивезення військовозобов’язаних за кордон через засновану ним ГО «Волинський актив молоді». Журналісти «Української правди» викрили, що організація допомогла виїхати понад тисячі призовників, використовуючи саме дані з публічних реєстрів.

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин закликав зняти законопроєкт із розгляду та розробити новий документ після консультацій із міжнародними партнерами та медійниками. За його словами, проти ухвалення закону виступили і західні партнери України, оскільки він може суперечити нормам права ЄС.

«Якщо метою справді був захист персональних даних, потрібно розробити адекватний закон з урахуванням прав викривачів та за участі НАЗК», – наголосив Юрчишин.

Антикорупціонери наголошують, що спроби «покращити» законопроєкт косметичними правками, як-от зменшення терміну ув’язнення, не вирішать головної проблеми – відсутності механізмів захисту викривачів. Шабунін і Юрчишин підкреслюють, що підтримка цього закону наближає Україну до російської моделі обмеження свободи слова та придушення демократії.

Читайте також: «Порошенко у Вашингтоні зустрівся з Головою Комітету з питань розвідки Конгресу США Тернером».

Реклама Google
 

Telegram Channel