Курси НБУ $ 41.69 € 43.80
Маленькі школи в Україні перестануть фінансувати з наступного року: які закриються

Рішення не стосується початкових і спеціальних шкіл.

Фото: Відкриті джерела.

Маленькі школи в Україні перестануть фінансувати з наступного року: які закриються

В Україні Кабінет міністрів перестане фінансувати з державного бюджету школи з 1 вересня 2025-го, якщо в них менше 45 учнів

Це рішення не стосується початкових і спеціальних шкіл. Місцевій владі доведеться або самостійно фінансувати такі комунальні заклади (школи), або ж закривати їх. 

Про це інформує Oboz.UA.

Як йдеться в роз'ясненні уряду, для розрахунку освітньої субвенції на січень-серпень 2025 року використано дані про кількість учнів усіх типів закладів загальної середньої освіти на 1 листопада 2024 року. Крім того:

= до майбутнього розрахунку освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року буде враховано кількість учнів комунальних і приватних закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів 45 осіб і більше. Це рішення не стосується початкових і спеціальних шкіл (в останніх вчаться учні з особливими освітніми потребами).

«Рішення уряду стимулюватиме місцеві органи самоврядування до оптимізації шкільної мережі, що сприятиме здобуттю учнями якіснішої освіти в більших школах, які, як правило, ліпше оснащено навчальним обладнанням та забезпечено вчителями з усіх навчальних предметів», – йдеться в рішенні уряду. 

Тобто школи, в яких менше 45 учнів, залишать без державного фінансування. В Кабміні пояснили, що в маленьких школах всього по 5-6 учнів в класі, не вистачає вчителів, «діти не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, не навчаються одне в одного й не бачать прикладів для наслідування».

Саме тому Кабінет Міністрів України вніс зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами й затвердив розподіл на січень–серпень 2025 року. Постанову «Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік» затверджено 5 грудня 2024 року.

Освітня субвенція – це основне джерело заробітної плати педагогічних працівників у закладах загальної середньої освіти. Вона надходить з державного бюджету місцевим бюджетам, з яких виплачують зарплати вчителям.

Читайте також: «Лялька для… героя. Історія на вечір».

Реклама Google
 

Telegram Channel