Економіка
Як у Луцьку дбають про чистоту довкілля
Два роки тому, з ініціативи директора ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимира Марценюка, відкрився перший Центр Управління Відходами «Чистий Луцьк», а згодом, ще два: «Чисте Довкілля» та «Чиста Громада»
Ці роки на сортувальних станціях були напрочуд продуктивними.
Про це пише Чистий Луцьк.
- Мешканці міста отримали доступ до сортувальних станцій, де вони можуть правильно розділяти та здавати свої відходи.
- Екологічна освіта молоді: ми активно займаємося просвітницькою діяльністю, особливо серед школярів. За останній рік, як розповів керівник проекту Сергій Михалевич, понад 2500 дітей пройшли навчальні екскурсії, де вони вчилися правилам сортування та відповідального поводження з відходами.
- Зменшення навантаження на полігон: як зауважив заступник директора Олександр Обштир, завдяки сортувальним станціям великогабаритні відходи, як-от меблі, побутова техніка та інше, не потрапляють на полігон. На сортувальних станціях їх розбирають, сортують, утилізують, а при можливості надають потребуючим для повторного використання.
- Компостування органічних відходів: ми встановили компостери та ємності для органіки, яка займає левову частку у наших смітниках. Значну частину цих відходів забирає ферма, яка виробляє гумус і розводить черв’яків.
- Зменшення обсягів захоронення: за останній рік понад 50 тонн відходів (скло, папір, метал, пластик, пінопласт тощо) було відправлено на переробку завдяки свідомості лучан.
- Накопичення та передача на правильну утилізацію небезпечних відходів (батарейки, акумулятори, лампи).
Разом зробимо Луцьк чистішим та екологічнішим!
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У громаді на Волині військові отримають обладнання на суму майже 10 мільйонів гривень.
Реклама Google