Курси НБУ $ 41.69 € 43.80
У громаді на Волині презентували унікальну цифрову платформу для оцифрування культурної спадщини

Унікальну цифрову платформу «КРЕДЕНС» розробив Валерій Кулай, вчитель Горохівського Ліцею №1 ім. Івана Франка.

Фото: Фейсбук.

У громаді на Волині презентували унікальну цифрову платформу для оцифрування культурної спадщини

Дві громади Волині, Горохівська та Рожищенська, уклали договір про співпрацю з Рожнятівською громадою Івано-Франківщини

Результатом такого партнерства стала інтернет-платформа «КРЕДЕНС», створена для оцифрування культурної спадщини області.

Про це інформують у Волинській ОВА.

Креденс, креденець – шафка-сервант для зберігання посуду. У кожній хаті є свій креденс, місце для зберігання найціннішого.

«Нова розробка є цифровим креденсом, куди можна «покласти» автентичні речі, що мають історичну чи культурну цінність. Завдяки цьому скарби української культури зможуть побачити люди з усього світу», – унікальну цифрову платформу «КРЕДЕНС» розробив Валерій Кулай, вчитель Горохівського Ліцею №1 ім. Івана Франка.

Проєкт «КРЕДЕНС» створений для збереження культурної спадщини та цифровізації бібліотечної роботи. Тут є декілька категорій, а саме: «Вишивані скарби», «Старовинні рецепти», «Ретросвітлини», «Народні звичаї, обряди та традиції», «Мистецька галерея», «Пісенна спадщина» та інші. Матеріали можуть бути представлені у вигляді текстів, фотографій, аудіофайлів чи відео.

Для жителів громад це інформаційний майданчик, де можна ознайомитися з культурними надбаннями краю, книжковими фондами, анонсами мистецьких подій. Завдяки платформі сучасною та більш відкритою стане робота бібліотек. Користувач в особистому кабінеті може побачити всю доступну літературу, новинки, а також забронювати необхідну книгу заздалегідь.

Платформа має веб-додаток, зручний для мобільного застосування, в якому кожен може долучитись для наповнення «шухляд» цифрового креденсу.

Презентація проєкту відбулась вчора у Горохові за участю Вікторії Левчук, заступниці голови Волинської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

«Цифровізація допомагає об’єднувати ідеї мешканців різних громад задля втілення ними цифрових проєктів. Саме такою є ініціатива трьох громад: Горохівської, Рожищенської громад Волині та Рожнятівської громади Івано-Франківської області, які зробити важливий крок у напрямку розбудови цифрового середовища та збереження нашої культурної спадщини, – відзначила Вікторія Левчук. – Я вдячна командам, які реалізували проєкт «КРЕДЕНС». Адже це не лише збереже наші історичні надбання, але й відкриває нові горизонти для взаємодії, розвитку та використання цифрових рішень у громадах всієї України».

Ознайомитись із платформою «КРЕДЕНС» можна за посиланням

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинське підприємство відправило за кордон 39 вагонів зерна кукурудзи.

Реклама Google

Telegram Channel