Курси НБУ $ 41.69 € 43.80
На Волині триває процес ліквідації МСЕК

Уся система оцінювання буде зосереджена в одному закладі та доступною для пацієнтів.

Фото: Фейсбук.

На Волині триває процес ліквідації МСЕК

Деталі процедури, а також спосіб формування інших органів, які виконуватимуть повноваження медико-соціальних експертних комісій, сьогодні обговорили під час робочої наради голова обласної ради Григорій Недопад, начальник ОВА Іван Рудницький та керівники профільних структурних підрозділів представницького та виконавчого органів влади

Як відомо, у листопаді поточного року Уряд ухвалив постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», що запустить з 1 січня 2025 року реформу, яка має скасувати медико-соціальні експертні комісії та змінити процедуру встановлення інвалідності

Найперше керівники області цікавилися питанням працевлаштування працівників МСЕК після завершення процедури ліквідації.

Про це повідомляють у Волинській обласній раді. 

До складу Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи входить 10 медико-соціальних експертних комісій, в яких працює 70 осіб.

Начальник ОВА Іван Рудницький зауважив, що місцеві МСЕКи не здискредитовані корупційними діяннями, але не можуть бути поза системною реформою, відтак важливо, аби доброчесний персонал, який не може, відповідно до рішення уряду, далі працювати у системі медико-експертних комісій, був працевлаштований. Голова Волиньради Григорій Недопад додав, що серед працівників МСЕК багато професійних і досвідчених фахівців, які будуть корисними у медичній галузі краю, яка, до слова, потерпає від кадрової нестачі.

Начальник управління охоронити здоров’я Юрій Легкодух повідомив, що усі місцеві комісії МСЕК пройшли кілька перехресних перевірок Міністерства охорони здоров’я, і порушень, які б свідчили про неправомірні чи непрофесійні дії, виявлено не було. Не цікавилися діяльністю комісій і правоохоронці. Він запевнив, що кожному із працівників МСЕК було запропоновано варіанти працевлаштування, і переважна більшість погодилася, решта ще розмірковують.

Що ж до нового формату органів, які повинні прийти на зміну МСЕК, то вже визначено 9 закладів охорони здоров’я, де створюються 57 експертних команд, в яких працюватимуть майже дві сотні лікарів-практиків, також затверджено 20 адміністраторів таких команд.

Зокрема, експертні команди працюватимуть на базі медичних закладів: КП Волинська обласна клінічна лікарня, КП Волинська обласна інфекційна лікарня, КП Медичне обʼєднання Луцької міської територіальної громади, КП Луцька центральна районна лікарня, КНП Нововолинська центральна районна лікарня, КП Волинська обласна психіатрична лікарня, КНП Ковельське міськрайонне ТМО, КП Володимирське ТМО.

Тобто, уся система оцінювання буде зосереджена в одному закладі та доступною для пацієнтів. Окрім цього, увесь процес фіксуватиметься в електронній системі охорони здоров’я, а індивідуальні дані лікарів і пацієнтів будуть закриті одні від одних до дня оцінювання.

Питання ліквідації Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи буде розглянуто на сесії обласної ради, що відбудеться вже завтра.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцькій громаді визначили грошові норми на харчування школярів.

Реклама Google

Telegram Channel