На Волині обговорили можливість залучення ветеранів до ампутфутболу
У Луцькій міській раді відбулася зустріч з представниками соціального проєкту «Ліга Дужих», ініційованого Українською асоціацією футболу
У заході взяла участь заступник міського голови Ірина Чебелюк, керівник ветеранського хабу Тарас Сасовський, радник з питань роботи з ветеранами Олег Кобилинський та керівники підрозділів, які працюють із ветеранами, – Медичного центру реабілітації учасників бойових дій, департаменту молоді та спорту, управління охорони здоров’я.
Про це розповіли у Луцькій міській раді.
Як розповів менеджер з розвитку проєкту, керівник ФК «Покрова АМП» Львів людей/гравців з ампутованими кінцівками Богдан Мельник, перша футбольна команда людей з ампутованими кінцівками розпочала тренування трохи більше року тому у Львові. Наразі ж в Україні є вже чотири таких команди.
Ампфутбол - це окремий вид футболу, де гравці грають за допомогою спеціальних милиць.
Проєкт «Ліга Дужих» має на меті залучення до футболу людей з ампутованими кінцівками чи порушенням функції однієї з кінцівок. Його ініціатори прагнуть створити активну ампфутбольну спільноту, сприяти розвитку та популяризації ампфутболу як окремого виду спорту, а також інтегрувати гравців із різними фізичними обмеженнями у футбольне середовище.
Заступник міського голови Ірина Чебелюк наголосила на важливості таких проєктів для соціалізації та підтримки ветеранів, осіб із інвалідністю, а також наголосила на готовності міської влади сприяти реалізації цієї ініціативи.
«Ми вже працюємо та рухаємося у напрямку розвитку спорту та підтримки ветеранів. Підтримувати тих, хто повертається та адаптовується до цивільного життя — це наше основне завдання. Наша місія — допомогти їм знайти ті заняття, які допоможуть як фізично, так і психологічно повернутися до звичайного життя. Спорт — це один з таких напрямків. Ми зацікавлені та працюватимемо над розвитком цієї сфери», - сказала Ірина Чебелюк.
Менеджер з розвитку проєкту Віталій Манько розповів, що «Ліга Дужих» демонструє амбітну місію — зробити футбол доступним для кожного, незалежно від фізичних можливостей. За прикладом міжнародної практики ампфутболу, де беруть участь гравці з ампутованими кінцівками, проєкт відкриває нові можливості для тих, хто бажає активно займатися спортом.
Проте, за словами ініціаторів проєкту — це не лише про футбол. Важливою складовою тут є саме побратимство, яке є надзвичайно важливим для ветеранів, а також реабілітація та нові перспективи, такі як участь у міжнародних змаганнях.
Під час зустрічі обговорили перспективи реалізації проєкту в Луцькій громаді, можливість залучення місцевих активістів та ветеранів до ампфутбольних ініціатив та висловили сподівання на активну співпрацю та розвиток цієї сфери.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На Волині триває процес ліквідації МСЕК.