Курси НБУ $ 42.27 € 43.53
Волинські шахтарі занепокоєні законопроєктами, які можуть відмінити соціальні пільги

Збори гірників тривали півтори години.

Фото: Суспільне Луцьк.

Волинські шахтарі занепокоєні законопроєктами, які можуть відмінити соціальні пільги

11 грудня в Нововолинську 200 волинських шахтарів зібралися на збори, аби обговорити зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти № 12209 та № 12178, що можуть позбавити гірників соціальних гарантій

Голова Спілки шахтарів інвалідів праці Волині Віталій Онисько пояснює, що людям, які пропрацювали у важких умовах праці в копальнях і мають третю групу інвалідності, народні депутати можуть її скасувати разом зі страховими виплатами.

Про це пише Суспільне

Віталій Онисько зазначив: ці законопроєкти принижують людей з інвалідністю, військових, які працюють на підприємствах, в установах чи організаціях.

«Це не допустимо. Обирати або пенсія або страхові виплати — це не можна допустити, тому що люди все життя віддали своїй праці. А зараз в них ліквідовують усе. Так не має бути і не може бути!» — зазначив

Голова Спілки шахтарів інвалідів праці Волині зазначив, що в місті Нововолинську проживає понад 4 тисячі шахтарів, які мають статус потерпілих на виробництві. Аби відстояти свої інтереси, люди зібралися обговорити проблемне питання.

На шахті № 8 у Нововолинську майже 30 років пропрацював Іван Гедзь. 82-річний чоловік зазначив: якщо народні обранці заберуть пільги, то прожити та пролікуватися стане ще важче.

«Я не знав, що таке в мене сухі брюки, портянки. Це не можливо було коли, от, наприклад, візьміть відро і лийте так на людину. Отак там було. Я комбайнером працював, а потім механіком.Можна прожити, але якщо порівнюючи із шахтарями Польщі, то ми десь дуже низько», — сказав пенсіонер.

Голова первинної профспілки ДП «Шахта № 9 Нововолинська» Василь Гура роз'яснив зміни, що можуть принести законопроєкти № 12209 та № 12178.

«Хочуть зробити із 3 груп лише 2 для людей з інвалідністю. Зараз для людей 3 група є робоча і не робоча, то вони хочуть зробити з 2 групи робочу. Якщо не будеш працювати на 2 групі, бо там часткова буде не працездатність, то можуть забрати інші соцвиплати. Це будуть рахувати не соцвиплата, не пенсія, а буде вважатись страхові виплати», — сказав Василь Гура.

Присутній на зустрічі військовослужбовець Дмитро Киричук, який 10 років пропрацював гірником на шахті «Бужанська», під час зборів запропонував провести аудит груп інвалідності.

«Отримав поранення, контузії і мене вивели поза штат, бо я є не придатний до військової служби. Пізніше у 2022 році пішов у лави ЗСУ, будучи інвалідом, нічого мені не заважає служити й нині на благо України. Велика кількість людей є, яка втратила працездатність і, наприклад, я вже не можу працювати в забої, в мене є обмеження і визначена група інвалідності не даремно», — сказав волинський захисник.

У підсумку проведених зборів вирішили створити робочу групу, надіслати лист-звернення до начальника обласної військової адміністрації з проханням передати звернення до президента, сказав голова Спілки шахтарів інвалідів праці Волині Віталій Онисько. Також подібні листи з вимогою не ухвалювати згадані законопроєкти надішлють до ВРУ та уряду.

Віталій Онисько додав: якщо до шахтарів не дослухаються народні депутати, вони готові організовувати мирні акції протесту у Києві.

Збори гірників тривали півтори години, порушень громадського порядку не було зафіксували, зазначила волинська поліцейська Анна Мелюх.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині посадовця-хабарника засудили на 6 років тюрми.

Реклама Google

Telegram Channel