Курси НБУ $ 41.66 € 43.70
Які таємниці приховує екологічна стежка «До Запрєтки» у природному парку на Волині

Пройти екологічною стежкою ви можете самі або замовити екскурсію у Парку.

Фото: facebook.com.

Які таємниці приховує екологічна стежка «До Запрєтки» у природному парку на Волині

Працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації здійснили натурне обстеження екологічної стежки «До Запрєтки» та її природних об'єктів

Екологічна стежка прокладена поблизу офісу Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» у лісовому масиві заповідного урочища Ківерцівське. Її протяжність – близько 1 км.

Про це пише Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща».

Маршрут починається біля офісу Парку (м. Ківерці, віл. Вишневецького, 3А) та проходить лісовою дорогою. За даними обстеження виявлено що прохідність, маркування стежки та інформаційні щити в нормі. Рівень води на початок зими у лісовій водоймі критично впав, спостерігається активність бобрів . Цікавими представниками фауни, яких вдалося побачити: коловодник лісовий (Tringa ochropus), синиці довгохвості (Aegithalos caudatus), круки (Corvus corax). Серед флори привертають увагу дуби в обхваті – 297 см., роздвоєний дуб - 525 см. та сосна звичайна з «лускуватою» корою, обхват якої 308см.

Природний об’єкт Лісова водойма «Запрєтка» - крайня зупинка на екологічній стежці. Дана локація є оселищем цікавого виду тварин – бобра європейського. В природоохоронній установі регулярно проводять моніторинг стану популяції цих тварин.

Бобер - найбільший гризун у природі нашої країни. Бобри поширені в різних регіонах, проте в недалекому минулому, у зв’язку з інтересом мисливців до бобрового хутра, цей вид майже вимер в Україні. З 1996 року бобер європейський охороняється в Україні Бернською конвенцією, для реалізації якої створюють території Смарагдової мережі.

Бобри живуть у водоймах та річках. Споруджують житла двох типів: на високих берегах річок вони риють нори, а у водоймах з низькими, заболоченими берегами споруджують «хатки» на віддалі від берега. Отвір нори та виходи хатки завжди розташовані нижче рівня води. Для того, щоб вода надійно захищала боброві оселі, а також для транспортування й заготівлі кормів, бобри будують загати й підіймають рівень води. Інстинктивні знання бобрів в сфері інженерної справи надзвичайно глибокі й подекуди їм вдається навіть підіймати або опускати рівень води, видаляючи молоді дерева одних видів і залишаючи інші.

Цікаві факти:

  • Дорослий самець бобра має таку ж вагу, як дитина, котрій 8 років.
  • В нормальних умовах бобер може прожити близько 13 років. Потрапивши в неволю, бобер живе в 3 рази довше, ніж у природних умовах.
  • Бобри не їдять рибу. Вони - вегетаріанці. Основним харчуванням даних тварин є деревні пагони і кора, а також такі рослини, як очерет, латаття, рогіз, очерет тощо. У середовищі бобрів є навіть гурмани, які вважають за краще харчуватися виключно вербою, осикою і березою.
  • Секреція залоз бобрів використовується для позбавлення від головного болю та при створенні елітних парфумів.
  • Главою бобрової сім’ї вважається самка.
  • Одне боброве сімейство складається з батьків, виводка цього і попереднього року.
  • Бобри – це одні з небагатьох тварин, здатних ходити на двох лапках.
  • Багато хто думає, що хвіст допомагає бобрам плавати, але це не так. У воді з цією метою вони використовують перетинчасті задні лапи. Хвіст же служить більше для утримання рівноваги. З його допомогою вони також регулюють температуру тіла, а ще він є свого роду коморою для зберігання жиру. Крім цього, вони шльопають їм по землі або воді, попереджаючи тим самим, один одного про небезпеку.
  • Завдяки прозорим повікам бобрів вони здатні бачити, плаваючи під водою.
  • Нігтьова пластина бобра розщеплена на 2 половинки, що дозволяє їм розчісуватися.

Пройти екологічною стежкою ви можете самі або замовити екскурсію у Парку. Працівники відділу еколого-освітньої роботи та рекреації охоче розкажуть вам про Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», його флору й фауну, поділяться цікавими історіями про тварин та птахів.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцьку через недолік конструкції димаря спалахнула господарська споруда.

Реклама Google

Telegram Channel