На скільки вдалось покращити епізоотичну ситуацію на Волині
Регуляція чисельності хижих м'ясоїдних тварин та диких кабанів, проведення пероральної вакцинації проти сказу, а також протидії поширенню африканської чуми свиней – такі питання обговорили під час онлайн-наради Міністерства аграрної політики та продовольства України
Завдяки спільній роботі обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, лісомисливських підприємств та профільних служб упродовж року вдалось суттєво покращити епізоотичну ситуацію в країні.
Про це повідомляють у Волинській ОВА.
Втричі зросла кількість оброблених територій та доз вакцин, розкладених вручну для боротьби зі сказом на місцях.
Зокрема, на Волині провели 2 кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних від сказу, навесні та восени. Розповсюдили 751500 доз вакцини. Щодо випадків захворюваності на сказ, то станом на 11 грудня в області було зареєстровано 33 неблагополучні пункти, де захворіло 37 тварин (16 котів, 8 лисиць, 11 собак, 2 ВРХ). Найбільше неблагополучних пунктів виявили у Володимирському районі (13), найменше – у Ковельському (4).
Учасники наради також обговорили питання санітарного відстрілу диких тварин в регіонах, боротьбу з несанкціонованою торгівлею та необхідність посилення співпраці з правоохоронними органами.
Також у Мінагро наголосили, що покращення епізоотичної ситуації безпосередньо впливає на обсяги експорту української агропродукції, яка зараз становить 50% від усього експорту країни. Це сприятиме розширенню торгівлі з країнами ЄС та світу, а отже, і наповненню державного бюджету.
Тож спільна робота на всіх рівнях є важливою умовою забезпечення епізоотичної безпеки та розвитку аграрного сектору України.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На Волині фотопастка зазнімкувала екозлочинців.