Курси НБУ $ 41.61 € 43.74
Волинські студенти поділилися досвідом отримання освітнього гранту на навчання від держави (Відео)

Лучанка Катерина Ящук отримала грант на навчання у сумі 25 тисяч гривень.

Фото: suspilne.media.

Волинські студенти поділилися досвідом отримання освітнього гранту на навчання від держави (Відео)

У грудні цього року 2 волинських державних університети отримали на рахунки гроші за програмою освітніх грантів

У 2024 – це новація від держави у вигляді грошової компенсації тим студентам-першокурсникам, які успішно склали НМТ, але навчаються за контрактом.

Суспільне поспілкувалися зі студентами Волинського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету, які отримали грант.

ВНУ імені Лесі Українки

17-річна Анастасія Шум з селища Головне Ковельського району — першокурсниця факультету міжнародних відносин ВНУ імені Лесі України. Дівчина рік з репетиторами готувалася до НМТ, щоб вступити на омріяну спеціальність. За навчання оплачує 34 тисячі за рік. Про грант дізналася від однокласників, зареєструвалася в кінці вересня й одразу отримала підтвердження.

«Це виходить, що 25000 перераховує держава і 9000 лишається платити. Добре, що є така можливість у студентів. Бо трішки неприємно, коли ти вчився в школі всі 11 років добре і тобі не вдалося вступити на бюджет. Звісно, це приємний бонус, що компенсується оця сума», — каже першокурсниця Анастасія Шум.

Отримала грант на навчання у сумі 25 тисяч гривень й лучанка Катерина Ящук, яка навчається на першому курсі факультету економіки та управління. Дівчина планувала поступати на платну форму у столичному закладі, але обрала університет у рідному місті. За рік навчання, з її слів, треба платити 35700. Коли отримала результати НМТ, зрозуміла, що може претендувати на грант.

«Батьки спочатку ставились з недовірою. Але потім, коли я все ж отримала цей грант, були, звісно, дуже раді. На мою спеціальність дуже мало бюджетних місць було цього року, — говорить першокурсниця Катерина Ящук. — Треба було заплатити за два місяці навчання і всі наступні місяці вже оплачується грантом».

Як розповів відповідальний секретар приймальної комісії Олег Дикий, цього року у ВНУ імені Лесі України — 2,5 тисячі студентів-першокурсників. 268 з них претендували на освітній грант від держави.

«Це ті студенти, які мали по два складених НМТ по 150 і вище балів, або по 170 вище балі залежно від спеціальності. Підтвердили 260 студентів, 8 студентів не скористалися грантом. Це ті, які вже відраховані або відмовились від гранту», — каже відповідальний секретар приймальної комісії Олег Дикий.

З його слів, мінімальну суму гранту 15 тисяч гривень отримали 102 студенти. Понад 100 першокурсників одержали 25 тисяч гривень освітнього гранту. Максимальна сума — 32 з половиною тисяч гривень. Найбільше тих, хто отримав грант, каже Олег Дикий, серед спеціальностей економічного спрямування та психології.

ЛНТУ

Яна Жук — студентка першого курсу за спеціальністю «прикладна лінгвістика» Луцького національного технічного університету. Дівчина вирішила здобувати вищу освіту після другого курсу педколеджу. Про грант дізналася з соцмереж.

«Мої батьки оплачують 30000 гривень, а грант в мене другого ступеня — це 25000 гривень. Добре, що держава підтримує студентів, які хочуть навчатися. Взагалі, грант на таку суму можуть отримати не всі спеціальності. На прикладній лінгвістиці лише, якщо два предмети складено на більше, ніж 170 балів», — каже першокурсниця Яна Жук.

19-річний лучанин Володимир Озінович закінчив технічний коледж ЛНТУ. Цього року поступив на другий курс за скороченою програмою на факультет комп’ютерних та інформаційних технологій. Національний мультипредметний тест хлопець здавав два роки тому у коледжі, цього року восени подався на грант і отримав підтвердження.

«Під грант попадаю, бо маю три з трьох предметів більше 150, а умови гранту —це два предмети 150 і вище. Сума навчання 33000, держава оплачує 19,5 тисяч, — говорить другокурсник Володимир Озінович. — Мені менше платити за навчання, це хороша сторона гранту».

Як розповіла перша проректорка Надія Ковальчук, цього року на перший курс у ЛНТУ вступили 2778 студентів. 145 з них, які навчаються на платній формі навчання, підтвердили освітній грант.

«Найбільше студентів отримали грант за спеціальністю«дизайн», їх 24. Комп’ютерна інженерія, інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки, кібербезпека: 50 осіб. За спеціальностями галузі 12 студентів отримали гранти. Менеджмент, маркетинг економіка: їх 46 осіб», — каже перша проректорка Надія Ковальчук.

З її слів, студенти практично усіх спеціальностей в ЛНТУ отримали грант від держави за результатами НМТ. Мінімальна сума гранту — 15 тисяч гривень, максимальна — 25 тисяч гривень.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Уряд «подарує» 908 гривень українцям, яким виповнилося 18 років.

Реклама Google

Telegram Channel