У луцькій бібліотеці презентували унікальні творчі роботи юних митців
15 грудня у Волинська обласна бібліотека для юнацтва відкрили виставку «Розмаїття мрій»
Тут експонуються картини талановитих юних митців творчої студії художниці Олени Звягінцевої.
Про це розповіли у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва.
Її картини, особливо портрети та образи козаків-характерників, вражають глибиною й справжністю. Це неймовірний процес, споглядати, як художник зростає до такого рівня, коли вже може ділитися своїм досвідом з іншими. Зараз можемо бачити, як творчість Олени просочилася у роботи її учнів.
Протягом години художниця з любов’ю розповідала про своїх вихованців, намагаючись згадати кожного. Діти теж не соромилися: виходили, ділилися своїми історіями, розповідали їхній шлях у мистецтво. Цей день точно запам’ятають, адже відбулася їхня перша виставка.
Творча студія Олени Звягінцевої зародилася у стінах Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Спочатку юні митці працювали у мистецькому відділі, іноді - у краєзнавчому. Однак війна внесла свої корективи. Хтось виїхав із країни, хтось залишився. Робота на деякий час перервалася, але зв’язок один з одним не втратили.
Згодом художниця відкрила власну майстерню в Галереї Мистецтв, де знову запрацювала студія для юних художників.
«Назва нас ще не знайшла. Наша студія – особлива, така мінітворча сім’я, – розповідає пані Олена. – У Луцьку є різні художні майстерні, але ці діти прийшли саме до мене. Хтось хоче малювати, хтось – творити своїми руками. Мабуть, це тому, що даю дітям свободу. Вони можуть експериментувати з різними матеріалами: акрилом, гуашшю, пастеллю, олією, крейдою, вугіллям».
У студії є діти, які тільки почали навчатися, а є й ті, що займаються понад два роки. Усі вони особливі й різного віку, від 8 до 15 років.
«Ми пишемо НАШЕ УКРАЇНСЬКЕ: пейзажі, архітектуру. Навмисно не підписувала роботи, аби глядачі знаходили їх самі».
Художниця вірить у своїх вихованців:
«Дитина, як плід, дозріває – уява, думка, руки. От приходить вона у вересні, а за три місяці має вже інший рівень. Перші роботи не продаємо, їх потрібно берегти й показувати іншим. Ми працюємо, як дорослі художники: лакуємо роботи, одягаємо їх у рами. А іноді діти малюють те, що їм наснилося».
Софійці всього вісім років. Днями на занятті вона намалювала персонажа зі сну - песика, на ім'я Тявчик, далматинця з подругою Тявою. Софійка любить малювати пандочок, а її найцінніша робота - «Пандочка - ангел».
Наймолодший художник Лев, якому лише два роки, якось прийшов із мамою до майстерні й створив сонечко - свій перший шедевр.
На виставці є картини талановитого й креативного Тимофія. Хлопець приходить на заняття з бандурою й малює. Тимофій торкнувся своєю глибиною і не по - дитячому тонким і зрілим чуттям світу. Особливо зачепили його дві роботи: «Політичний хаос» та «Світовий хаос», які викликали овації глядачів.
Серед учениць художниці – Анюта, яка має власний стиль. Її портрет Лесі Українки, настільки сподобався, що роботу забрали до шкільної експозиції.
Однією з перших учениць творчої майстерні є Соломія, донечка нашої бібліотекарки Наталки Андрощук. Соломія малює з дитинства. Її квіти на папері такі живі, яскраві, життєствердні. Здається ніби, ось-ось, ті квіткові нотки вирвуться з полотна і вдасться вдихнути їхній аромат. Писала свою картину з натури. Дівчинка вже зараз створює роботи, які зазвичай пишуть лише на другому курсі художньої школи.
Яна, подруга Соломії, представила свої дизайнерські роботи, серед яких – гепард і портрет своєї вівчарки Дани. Кожна картина юної художниці має свою родзинку.
На експозиції можна впіймати поглядом роботи Марти. Її морський берег і актриса з 50-х спонукає зупинитися і роздивитися прицільніше. Дівчина ще у творчому пошуку. Пробує різні техніки й стилі.
Найстарша художниця Аліса. Їй 15. Вона дуже талановита, навчається у кількох студіях. Наполеглива і багато працює вдома. Дівчина не багатослівна і дуже серйозна. Її роботи потужні. Одна з них« Україна — мирне небо планети. Усе залежить від України». Ця картина має шанс потрапити на міжнародну виставку. На експозиції можна побачити й інші картини юної художниці, а саме портрети: Олени Пчілки у стилі попарт чи Музу - авторську роботу, яка зачаровує своєю ніжністю. Приємно бачити, як Алісу підтримує родина, а особливо старший брат.
У своїх роботах діти підіймають важливі теми сьогодення. Й одна з них – екологічна. Яна намалювала море забруднене ракетами, які є загрозою для його мешканців.
Окрім мистецтва, юні художники – волонтерять. Розписують гільзи, а на виручені кошти, навіть вдалося придбати дві зарядні станції військовим.
Їхні картини хочеться розглядати годинами, шукаючи ті сенси, які вкладали у свої твори.
Прийшли підтримати художників їхні батьки, друзі й рідні, а також художниця Ольга Навротюк і лучани небайдужі до мистецтва.
У сіх бажаючих запрошують відвідати виставку та поринути у світ дитячої творчості. Побачити наше сьогодення їхніми очима. Експозиція діятиме протягом грудня.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Вчителі з Волині переймали досвід у німецьких колег.