Курси НБУ $ 41.83 € 43.91
Луцький Центр життєстійкості «Fox house» став одним із кращих в Україні

Тарас Шкітер наголосив, що в кожній громаді повинен працювати фахівець супроводу ветерана.

Фото: Фейсбук.

Луцький Центр життєстійкості «Fox house» став одним із кращих в Україні

Про це стало відомо з робочої поїздки керівництва області на Ковельщину

Зокрема, за дорученням начальника ОВА Івана Рудницького, його заступник Тарас Шкітер та директорка департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод розпочали зустрічатися з очільниками органів місцевого самоврядування Волині, аби покращити інформування населення щодо наявних програм соціального захисту.

Про це повідомили у Волинській ОВА.

«За підсумками візитів начальника ОВА у громади області стало зрозуміло, що багато людей не знають про чинні державні та місцеві програми соціального захисту населення. Тому наразі нашим завданням є посилити комунікацію з волинянами, які потребують допомоги», – сказав Тарас Шкітер.

Оксана Гобод додала, що жителі громад повинні знати, що з державного бюджету фінансується 22 соціальні виплати.

«Крім того, Пенсійний фонд України фінансує і страхові випадки, і пільги, і субсидії, і додаткову грошову допомогу тим, хто має право і дав свої персональні дані», – зауважила очільниця департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА.

Також заступник голови обласної державної адміністрації розповів про почергові зустрічі Івана Рудницького щоп’ятниці об 11 годині з ветеранами, ВПО, родинами військовослужбовців та благодійниками. Тож попросив голів громад запрошувати на них своїх мешканців.

Не оминули присутні й ініціативу першої леді Олени Зеленської у створенні центрів життєстійкості в громадах. На сьогодні на Волині їх є чотири. Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба підкреслила, що наразі усі люди мають досвід війни, який не полегшує життя, а тільки ускладнює щоденне функціонування.

«Відповідно Всеукраїнська програма ментального здоров’я працює над тим, аби послуга з психологічної та психосоціальної підтримки була доступна кожному громадянину, – сказала Наталія Коструба. – Для цього держава пропонує багато варіантів. Зокрема, понад 90% сімейних лікарів Волині навчені першій психологічній допомозі та можуть її надати пацієнту, а також спрямувати його за потреби до фахівця. Виникає питання – куди спрямувати. І тут держава надає можливість кожній громаді створити центр життєстійкості за умови співфінансування. Це осередок, де є не лише фахова психологічна допомога, а й соціальна».

Оксана Гобод повідомила, що заробітна плата працівникам центрів виплачується за кошти державного бюджету. Водночас очільниця ГО «Fox house» Ольга Шваліковська поділилася досвідом створення центру у Луцьку.

«Понад пів року тому ми стали реалізатором проекту «Центр життєстійкості». За цей період наш центр у Луцьку разом з Хмельницьким став кращим центром життєстійкості серед двохсот наявних в Україні. – зазначила Ольга Шваліковська. – Ми працюємо з ветеранами, їх сім’ями, ВПО, з родинами загиблих та зниклих безвісти. Тож готові допомогти у відкритті таких просторів у ваших громадах».

Потому Тарас Шкітер наголосив, що в кожній громаді повинен працювати фахівець супроводу ветерана.

«Такий фахівець буде першим, після родини, який почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими після їхнього повернення з фронту. Він забезпечить їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя. Тому дуже важливо, щоб фахівець працював у кожній громаді області», – додав заступник голови ОДА.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У луцькому підземеллі працює благодійна їдальня для нужденних (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel