Курси НБУ $ 42.17 € 43.64
До 12 років в’язниці засудили колаборантку, яка з Волині поїхала працювати до окупантів

Справу розглядали без участі обвинуваченої, хоча, як підкреслив суддя, Людмилу Арифову інформували про це відповідним чином.

Фото: Фейсбук.

До 12 років в’язниці засудили колаборантку, яка з Волині поїхала працювати до окупантів

Луцький міськрайонний суд визнав винною у колабораційній діяльності мешканку окупованого Мелітополя, яка тимчасово проживала у Ковелі

З Волині вона повернулася додому і влаштувалася працювати у «суд» до окупантів. Їй призначили покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років. 

Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду від 6-го грудня, пише Сила Правди.

Як встановив суд, Людмила Арифова станом на 24 лютого 2022 року постійно проживала на території міста Мелітополь Запорізької області. До повномасштабного вторгнення Росії до України жінка щонайменше з 2016 по 2020 роки обіймала посаду секретаря судового засідання в місцевому суді.

За свідченнями зятя обвинуваченої, після початку повномасштабної агресії і окупації Мелітополя вона переїхала до Ковеля, де проживала в одному будинку разом із донькою, із ним та його матір’ю. Він додав, що жінка стала на облік як внутрішньо переміщена особа та отримувала допомогу. 

«Згодом з незрозумілих причин вона звільнилася з Мелітопольського суду та повернулася до окупованого міста Мелітополь. Причини повернення йому не відомі. Про погрози в її бік з боку окупаційної влади, примушування до роботи на державній службі в суді на адміністративній посаді в апараті судового органу окупаційного суду свідку теж нічого не відомо», – переповідають у вироку суду слова чоловіка доньки обвинуваченої. 

Слід зазначити, що 9 березня 2022 року Мелітопольський міськрайонний суд видав наказ, яким тимчасово призупинив роботу на невизначений термін.

Наступного дня голова Верховного Суду видав розпорядження, яким змінив територіальну підсудність справ суду з визначенням територіальної підсудності справ за Томаківським районним судом Дніпропетровської області.

Як встановило слідство, Людмила Арифова добровільно залишила територію України через пункт пропуску «Ягодин» 11 квітня 2023 року. Через країни Європейського Союзу вона потрапила до Російської Федерації, а звідти дісталась до тимчасово окупованого Мелітополя. 

В межах справи правоохоронці провели низку негласних слідчих дій, у тому числі аналіз листувань в електронній пошті та месенджерах. Встановлено факти суперечок між обвинуваченою і її донькою.

«В переписці за 13 серпня 2023 року є повідомлення, зі змісту яких вбачається відмінність в ідеологічних поглядах Людмили Арифової та її доньки на територіальну приналежність окупованих територій України», – зазначають у вироку суду.

Правоохоронці встановили факт листування обвинуваченої з користувачем електронної пошти «Андрей Администратор» та одержання від нього 28 листопада 2023 року повідомлення, яке містить інформацію про отримання документів Російської Федерації. У листі знайшли копію внутрішнього паспорту РФ Людмили Арифової, відомості щодо її місця народження на території Росії, реєстрації за місцем проживання, фотозображення. Крім того, до листа долучено так званий «індивідуальний особовий рахунок застрахованої особи» як такої, що отримувала від так званого управління судового департаменту Запорізької області офіційний дохід у ІІ та ІІІ кварталах 2023

У протоколі від 22 березня 2024 року правоохоронці задокументували факти листування обвинуваченої у Telegram з представниками окупаційних «органів внутрішніх справ» та «суду». А у протоколі від 29 липня поточного року задокументовано зміст електронної пошти окупаційного так званого «Мелітопольського міжрайонного суду Запорізької області». Серед іншого, там знайшли табелі обліку робочого часу працівників «суду», щомісячні подання про преміювання працівників окупаційного судового органу. У списках зазначено і Людмилу Арифову.

«Як вбачається зі змісту вказаних подань про преміювання, обвинувачена преміювалася за «добросовісне виконання службових обов`язків в період військового стану», тобто за роботу на користь ворога в умовах окупації в незаконно створеному судовому органі… Обвинувачена добровільно обіймає посаду в незаконному судовому органі, належним чином в інтересах держави-агресора виконує свої повноваження, за що систематично преміюється, що вказує на добровільний і корисливий характер її колабораційної діяльності», – йдеться у вироку суду. 

Справу розглядали без участі обвинуваченої, хоча, як підкреслив суддя, Людмилу Арифову інформували про це відповідним чином.

6 грудня 2024 року суддя Луцького міськрайонного суду Оксана Данелюк визнала Арифову винуватою у колабораційний діяльності, зокрема у добровільному зайнятті посади в незаконному судовому органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). 

Колаборантці призначили покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк 15 років та конфіскацією майна.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: 38-річний лучанин за 15 тисяч євро організовував незаконний виїзд чоловіків за кордон.

Реклама Google

Telegram Channel