Курси НБУ $ 41.84 € 43.51

ВИСТАВКИ: найважливіша книга людства

Жодна інша книга в історії людства не перекладалася і не видавалася частіше, ніж Біблія. Позавчора у Музеї волинської ікони відкрилася виставка «Біблія у мистецькій спадщині XVII-XX ст.» Унікальні експонати, більшість з яких представлена вперше, розкривають історію створення текстів, перекладів і численних видань Святого Письма...

Жодна інша книга в історії людства не перекладалася і не видавалася частіше, ніж Біблія. Позавчора у Музеї волинської ікони відкрилася виставка «Біблія у мистецькій спадщині XVII-XX ст.» Унікальні експонати, більшість з яких представлена вперше, розкривають історію створення текстів, перекладів і численних видань Святого Письма.


Тут представлені друковані видання Біблії України, Росії, Польщі XVII-XIX ст., зокрема друкарні Михайла Сльозки у Львові, монастиря чину Св. Василія Великого у Почаєві, друкарні Мамоничів у Вільно, Московської синодальної друкарні. До експозиції увійшли перлини музейної колекції – рукописні Євангеліє 1660 р. і Апостол XVII ст., друковані Євангеліє 1670 р. і Псалтир 1774 р., писана на пергаменті Тора ХІХ ст. Видане у Варшаві у 1872 році «Святе Письмо» багато ілюстроване гравюрами відомого художника Густава Доре, люб’язно надане для експонування архієпископом Рівненським і Острозьким Варфоломієм. Українська традиція ілюстрованих біблійних видань представлена Євангеліями XVII-XVIII ст. з роботами львівських граверів Георгія Ієродиякона, Іллі та ієромонаха Дорофея, Йосифа Гочемського з Почаївської друкарні. Карбовані оклади книг є результатом праці майстрів різних спеціальностей – ювеліра, карбувальника, гравера.
З нагоди відкриття виставки музей отримав подарунки – нові видання Біблії від митрополита Луцького і Волинського УПЦ Ніфонта і прес-секретаря Волинської єпархії УПЦ Київського патріархату Віталія Собка.
Першу екскурсію по виставці провела завідувачка Музеєм волинської ікони Тетяна Єлісєєва.
Telegram Channel