Курси НБУ $ 41.88 € 43.51
Справедливий мир – кордони 1991 року. Будемо торгуватися?

Риторика про кордони 1991 року негайно має бути повернута в публічну площину.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Справедливий мир – кордони 1991 року. Будемо торгуватися?

Дедалі частіше у розмовах про перемир’я від представників української влади звучить теза про «справедливий мир». А от про «кордони 1991 року» вже майже не чути. Тим часом, що таке – справедливий мир для України? І що є більш справедливим від наших законних, міжнародно визнаних кордонів?

Мені дуже не «заходить» поняття «справедливий мир». Я – математик, і взагалі не сприймаю цю гуманітарну розпливчасту маячню, яку неможливо виміряти. Який-такий справедливий мир? Це як? Для кого він – справедливий і наскільки?

Для нас – це кордони 1991 року, репарації і, бажано, щоб вони всі повиздихали. 

Для путіна справедливий мир – кордони московії по західних кордонах Польщі, знищення всього українського, перетворення українців на «русскіх». Для Трампа справедливий мир – всі закінчили свої нікчемні дрібні війни на умовах сильних за рахунок слабших, щоб не заважали йому воювати з Китаєм. 

Для Європи справедливий мир – швидше все закінчити, щоб як завжди торгувати з росією.

Який із цих варіантів миру обговорюється? Правильна відповідь – жоден. Кожна сторона має на увазі свій варіант. Єдине, що об’єднує всі іноземні сценарії, – ні один із них не враховує наших, українських, інтересів. Я думаю, що Президент і всі офіційні та не дуже офіційні особи, які представляють нашу державу, повинні забути слова «справедливий мир» і застосовувати замість них вислів «кордони 1991 року».

Бо, по-перше, це – наші національні інтереси. По-друге, це – наша позиція, яка на 100% збігається із міжнародним правом. По-третє, початкова позиція на будь-яких перемовинах має бути сильною. Навіть торговці на базарі знають: для того, щоб отримати те, що хочеш, – треба просити більше. Дивно, що ціле МЗС України разом із Офісом не розуміють, що для переговорів треба мати щось для торгу, а не тупо погодитися з тим, чого захоче путін.

Тут варто повчитися у росії. Чи розуміють вони, що ніякого роззброєння, «денацифікації», русифікації України не буде за жодних умов? Так, розуміють прекрасно. Але ж усі ці вимоги є в їхній початковій позиції на перемовинах! Потім вони від усього цього відмовляться – в обмін на Запорізьку та Херсонську області. Проси більше – отримуй бажане...

Риторика про кордони 1991 року негайно має бути повернута в публічну площину. Україна не може мати іншої позиції, ніж мир на своїх міжнародно визнаних кордонах. Це – максимально сильна і справедлива позиція одночасно. Не треба її розмивати. Не треба вже на самому старті відмовлятися від того, що належить нам по праву.

Сергій МАРЧЕНКО, засновник рекрутингової агенції «Борщ», експерт ринку праці.

Читайте також: «Порошенко на Сумщині передав техніку у 10 підрозділів і оголосив челендж для «слуг».

Реклама Google
 

Telegram Channel