Більшість українців підтримує створення уряду національної єдності – серед кандидатів лідирує Порошенко
Також 36% опитаних вважають, що діяльність «Євросолідарності» йде на користь Україні
Більшість українців позитивно або нейтрально ставляться до ідеї уряду національної єдності, серед кандидатів на очільника найчастіше називають Петра Порошенка.
Такі результати опитування публікує Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише «5 канал».
За даними соціологів, 47% українців позитивно ставляться до ініціативи зі створення уряду національної єдності як широкого об'єднання всіх патріотичних сил у парламенті й поза ним. 37% мають нейтральне ставлення, а негативне – лише 10%.
На запитання, хто міг би очолити уряд національної єдності серед лідерів парламентських фракцій та груп, 20% вважають, що найбільше на посаду голови уряду підходить П. Порошенко. На умовно другому місці – Д. Шмигаль, якого обрали 13%. Далі йдуть Ю. Тимошенко (7%), Ю. Бойко (5%) і О. Устінова (4%).
Як зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, в Україні зберігається великий запит на єдність у суспільстві, зокрема, серед політиків незалежно від їх «табору».
Раніше КМІС оприлюднив ставлення українців до парламентських фракцій. Найвищу оцінку отримала «Європейська Солідарність». 36% опитаних вважають, що діяльність «Євросолідарності» йде на користь Україні. Натомість фракція монобільшості «Слуга народу» отримала лише 18%. Фракцію «Голос» позитивно оцінюють 29% респондентів, «Батьківщину» – 25%. 15% позитивно оцінили діяльність групи «Платформа за мир і життя».
Більша частина респондентів – 55% – позитивно оцінюють діяльність хоча б однієї фракції з переліку. Разом з цим є 16%, які для кожної фракції зазначили, що її діяльність «перешкоджає» розвитку України.
Упродовж 1–9 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум» були додані запитання щодо оцінки українцями діяльності фракцій у парламенті. Методом телефонного інтерв'ю опитали тисячу респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.
До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролює влада України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Статистична похибка такої вибірки не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.