Курси НБУ $ 41.99 € 43.65
У громаді на Волині інвестор не отримав дозвіл на розвиток птахоферми

Інвестору не надали змоги представити ідею розвитку птахоферми у Топільному.

Фото: ілюстративне/facebook.com.

У громаді на Волині інвестор не отримав дозвіл на розвиток птахоферми

ТзОВ «ВОЛИНЬ НОВА» звернулося до Рожищенської міської ради щодо надання дозволу на розроблення детального плану території, яка перебуває у оренді Товариства, з метою реконструкції виробничого комплексу під птахоферму у Топільному

Питання пройшло попередній розгляд на двох профільних комісіях і думки депутатів розділилися, тож «земельна» комісія винесла звернення на сесію без відповідної рекомендації.

Про це повідомляє Рожищенська міська рада.

Прочитавши на сайті громади про розгляд даного питання, топільненці напередодні сесії зібрали збори села, аби висловити свою стурбованість можливим негативним впливом від будівництва та функціонування птахоферми на здоров’я селян, на екологію та довкілля. Аргументували свою позицію тим, що уже відчули на собі результати господарювання «ВІЛІЇ» (а саме у групу компаній цієї торгової марки входить ТзОВ «ВОЛИНЬ НОВА»), на застосування орендарем паїв різноманітних шкідливих препаратів для обробітку земель, з якими пов’язують погіршення стану здоров’я селян, на постійний сморід. Хоч ці нарікання ніякими офіційними висновками не підтвердженні.

На засідання сесії топільненці теж делегували ініціативну групу, аби донести свої переконання обранцям громади.

З депутатським зверненням виступила також присутня на сесії депутатка Волинської обласної ради Оксана Філіпчук, яка є жителькою Топільна, закликавши депутатів не надавати дозвіл ТзОВ «ВОЛИНЬ НОВА» на розроблення детального плану території з метою реконструкції виробничого комплексу під птахоферму.

Чітко та відкрито доніс свою позицію міський голова Вячеслав Поліщук: «У прийнятті будь-якого рішення у нас має бути конструктив і право вибору, тому важлива думка кожного. Будь-яке виробництво має дві сторони медалі. Плюси – це робочі місця, сплачені податки, певний соціальний захист людей. Мінуси – допустимий негативний вплив від цього виробництва.

Ми маємо «ЧЕБЕНІ ПЛЮС», маємо робочі місця, маємо надходження, і, водночас, маємо певні незручності, як-от неприємний запах. Маємо наш сироробний завод, де працює чимало жителів нашої громади, і теж – неприємний запах. Але потрібно постійно розвиватися. Тож, на мою думку, нелогічно не надати право інвестору представити своє виробництво, до того ж, європейського зразка. А щоб він це міг зробити у законодавчому полі, йому необхідно розробити детальний план. І лише згодом, після представлення інвестором розробленого детального плану, з оцінками відповідних спеціалістів, під час громадського обговорення, яке є невід’ємною частиною процедури, обгрунтовано погодити або відмовитися від будівництва таких виробничих потужностей».

Власне бачення ситуації висловила також голова «земельної» комісії Антоніна Клімчук.

«Все своє дитинство я провела неподалік Носачевич, де функціонувала птахофабрика. Так, була певна територія, де поширювався специфічний запах. Але люди мали роботу, мали екологічні продукти, будувалися квартири для працівників. Так, в той час було менше онкології, але задумаймося над тим, що ми використовували колись і що використовуємо тепер для миття вікон, посуду, для прання. Адже вся ця хімія також йде у воду, але ми не готові від неї відмовитися. То, на мою думку, запах від птахоферми - це не більше зло, аніж те, що ми робимо самі собі, вживаючи та використовуючи цю хімію.

Сьогодні у Вишеньках ми маємо ферму, звичайно, є й певний запах. Але люди мають роботу, можуть звернутися щодо вирішення певних соціальних питань. І це – великий плюс. Тому й голосую за те, аби надати інвестору можливість виготовити детальний план і тоді вже обговорити реальні цифри і про поголів’я, і про відходи, і про вплив на довкілля, прогнозований спеціалістами та відповідними службами», - зауважила Антоніна Степанівна.

В результаті голосів депутатів не вистачило, аби надати дозвіл ТзОВ «ВОЛИНЬ НОВА» на розроблення детального плану території з метою реконструкції виробничого комплексу під птахоферму.

До слова, інвестор планував розвивати у громаді закритий цикл виробництва, який включає відгодівлю птиці, виробництво корму для неї та переробку органічних відходів на біогаз.

І якщо за розроблення детального плану реконструкції птахоферми депутати не проголосували, то за розроблення детальних планів території для розміщення «Комплексу з виробництва електроенергії і теплової енергії з біогазу потужністю 4МВт електричної енергії» за межами населеного пункту Малинівка та «Цеху кормоприготування (кормоцех), продуктивністю 90т/год гранульованого та розсипного комбікорму з допоміжними будівлями та спорудами» за межами населеного пункту Михайлин погодили.

Отож, представлення та громадське обговорення функціонування можливих виробничих комплексів, якщо, звичайно, це зацікавить інвестора за обставин, які склалися, ще попереду.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У медзакладі на Волині за час повномасштабної війни пролікували понад 5 тисяч військовослужбовців (Відео).

Реклама Google

Telegram Channel