Німецькі фермери ділились досвідом з горохівськими
Як працюють біогазові установки в фермерських господарствах Німеччини?
Такою була тема онлайн-зустрічі, організованій в рамках співпраці Горохівської міської ради та асоціації Рупертівінкель.
В період енергетичної кризи через військову агресію росії проти України щораз гостріше звучить питання енергонезалежності, використання відновлювальних джерел енергії, використання біомаси для виробництва енергії.
Тому горохівські фермери, котрі займаються рослинництвом і тваринництвом, зацікавились виробництвом біогазу з органіки. Така діяльність може забезпечити не тільки власні потреби в електроенергії чи тепловій енергії, а й задовільнити потреби частини населення.
Німецький фермер Сепп Гастрейтер ділився власним досвідом. Виробництвом біогазу займається з 1988 року. На 30 га власної землі та 40 га орендованої вирощує кукурудзу, з біомаси якої і виробляє газ. Газ перетворює в електроенергію, яку продає державі.
Горохівські фермери мали змогу отримати відповіді на всі свої питання. Звичайно, виробництво біогазу потребує значних інвестицій. Але цінною при цьому є перспектива для бізнесу стати енергонезалежним, інформують в міській раді.