Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
Що треба зробити, щоб змінити ставлення до мобілізації

Українці повинні побачити на фронті воююче оточення влади.

Фотоколаж із сайту 24tv.ua.

Що треба зробити, щоб змінити ставлення до мобілізації

Минув вже рік, як я написав, що необхідна інформаційно-мотиваційна кампанія, щоб змінити ставлення до мобілізації. Рік минув

Якби невігласи прислухалися рік тому і хоча б почали реалізовувати запропоноване мною, то вже мали б помітне покращення ситуації. Але це ж– невігласи та шоумени. Тому не варто було чекати цього від них. Тож і у коментарях попросили приклад того, що треба було зробити.

Ок, поясню та нагадаю:

1. Аналіз ситуації говорить, що є декілька головних причин, чому люди не хочуть йти воювати – від страху, що їх зразу відправлять в окопи до впевненості, що їх ніхто нічим не забеспечить і їх вб'ють.

2. Люди деморалізовані тим, що найближче оточення Зеленського та ті, кого він привів у владу, займаються корупцією, хабарництвом та мають громадянство рф і не відмовляються від нього.

3. Багато хто боїться, що, в разі отримання поранень, вони не отримають допомоги від держави, а якщо загинуть, то їх сім'я нічого не отримає.

4. Одне з головних побоювань – це потрапити в підрозділ, де у командира ніяке ставлення до особового складу, де солдат не цінують, або де командир некомпетентний.

Реклама Google

От з цим і треба працювати. І почати з інформаційної площини. Тут потрібні одночасні дії в різних напрямках. Мотиваційні й інформаційні відео про службу в ЗСУ повинні виходити на «Єдиному телемарафоні» кожні 20 хвилин і бути чесними. Інформування про підготовку до служби і про те, що ЗСУ – це не лише окоп, повинно бути системним і йти на всіх рівнях – від тік-току та соцмереж до сарафанного радіо. Експерти добре розуміють про що я і як це використовується сьогодні.

Одночасно необхідно підняти рівень забезпечення ЗСУ з боку Міноборони. На дрони треба не лише виділяти з бюджету десятки мільярдів гривень та пилити їх, а й треба, щоб ці дрони були в кожному підрозділі кожної частини в достатній кількості. І не лише вони. Необхідно карати за ситуації з бракованими мінами. Не виправдовувати бракоробів, а карати згідно з законом. А ще карати тих, хто займається корупцією. І головне те, що про це треба інформувати суспільство по всіх каналах. А для цього треба карати, навіть якщо це друзі, колеги, бізнес-партнери Зеленського, Єрмака чи ще будь-кого з влади.

Українці повинні побачити на фронті воююче оточення влади. І треба інформувати українців, що представники влади воюють – хто і приблизно де або в якій бригаді. Але для того вони повинні воювати і захищати Україну. А поки воюють депутати і міністри минулого скликання. І про це треба розповідати. І про нардепа цього скликання і про дітей політиків, які воюють, треба розповідати. Навіть якщо ці політики в опозиції до влади. Вони ж не в опозиції до України.

А ще дуже треба, щоб лейтенант Баканов разом зі своїм взводом захистив посадку біля Покровська. Треба, щоб кулеметник Сергій Лещенко не рейв-паті в нічному клубу проводив, а тримав би оборону біля Куп'янська. Треба, щоб партнер Зеленського з російським громадянством Наум Баруля взяв автомат в руки і пішов в атаку, захищаючи Батьківщину. Хоча, яку саме Батьківщину, йому треба обрати самому. Може приєднатися до Легіону Свобода росії чи РДК. Треба, щоб друзі та партнери Зеленського по «Квартал-95» не лише призначалися на посади та потрапляли у скандали, а й стали частиною ЗСУ. І це багатьом покаже, що воювати не страшно. Страшно про**ати Україну.

Окрім того, всі медійні та відомі особи, які служили та служать сьогодні і є авторитетами для українців, повинні стати частиною медійної інформаційної кампанії. Від Жадана, Хливнюка і Фагота – до Ярмака і Тополі.

І головне, що всі гарантії військовослужбовцям треба не лише затвердити на законодавчому рівні, а ще й донести цю інформацію до суспільства. Хоча за останні 3 роки ВР могла це зробити неодноразово. А замість того займалася різним схематозом від прийняття закону 5655 в інтересах купки забудовників до призначення подруги Олени Зеленської, Ольги Піщанської, членом Рахункової палати. А треба не свої теми вирішувати. Треба займатися вирішенням проблем України.

І це я описав широкими мазками лише малу частину заходів, яку треба було реалізувати ще у 2022 році. Хоча і зараз ще не запізно. Я про це казав ще тоді. Дивно, чому влада сама все це не розуміє і не робить…

Борислав БЕРЕЗА, політик, громадський діяч.

Читайте також: Українці так люблять ЗСУ, що із «тисячі Зеленського» перерахували воїнам аж... 4%.

Telegram Channel