Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
Як працює простір соціально-психологічної підтримки переселенців у Луцьку

Студенти вищого професійного училища, які теж відвідують заходи у нововідкритому просторі.

Фото: suspilne.media.

Як працює простір соціально-психологічної підтримки переселенців у Луцьку

У просторі соціально-психологічної підтримки для переселенців, який відкрився 12 грудня в Луцьку, щодня відбуваються заняття, тренінги та репетиції, кінопокази і майстеркласи

Майданчик створили в рамках проєкту «Бюджет участі» Луцької громади у 2024 році.

Про це розповіла ідейна натхненниця локації Інеса Прокопчук, пише Суспільне.

Відвідують простір також студенти, бо він розташований у гуртожитку вищого професійного училища у Луцьку.

Авторки ідеї — лучанка Тетяна Франчук та переселенка з Донеччини Інеса Прокопець. Три роки у гуртожитку проживають та працюють 50 переселенців.

«Переселенці потребують соціальних зв’язків. Вони діляться своїм досвідом, знаннями. Ми можемо на таких майданчиках отримувати нові колаборації, нові досягнення, зрозуміти, що ми велика нація, потужна і у співпраці наша сила», — говорить співорганізаторка проєкту Тетяна Франчук.

Інеса Прокопець, яка теж є співавторкою проєкту, у 2022 році переїхала на Волинь з селища Нью-Йорк, що на Донеччині. Жінка розповіла, що інтегрується у волинське товариство, подорожуючи областю. Тому, у просторі заплановані ряд заходів про традиції краю.

«Наш проєкт називається «Майбутнє в нашій турботі», — говорить Інеса Прокопець. — Хочемо, щоб з дітками тут провели різні заходи, про традиції розповіли різдвяні, і для переселенців теж. Тому що традиції трошки відмінні Волинської області і східної частини України».

Наталія Глущенко переїхала на Волинь у березні 2022 року з села Преображенка Оріхівського району Запорізької області. Зараз жінка працює в гуртожитку Луцького вищого професійного училища на посаді «вихователь гуртожитку».

«Ми називаємо цю кімнату «зелена вітальня» і використовуємо її для того, щоб проводити виховні години, патріотичні заходи, і кожного четверга ми проводимо день кіно», — додала Наталія Глущенко.

Зі слів Інеси Прокопець, на облаштування простору меблями, закупівлю художніх матеріалів, відеопроєктора та освітлення, з міського бюджету в рамках програми «Бюджет учасі» витратили 249 тисяч гривень.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцьку є можливість покавувати з ректором ВНУ.

Реклама Google

Telegram Channel