Курси НБУ $ 41.66 € 43.41
«Московські» батюшки не хочуть повертати державі легендарний Успенський собор на Волині

Успенський собор, або Мстиславів храм у Володимирі – це унікальна пам’ятка архітектури, оскільки збереглася до наших днів з часів Давньоруської держави.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Фото – zruchno.travel.

«Московські» батюшки не хочуть повертати державі легендарний Успенський собор на Волині

Хоча ще 11 квітня 2023 року депутати Волиньради проголосували за заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території області і рекомендували обласній адміністрації розірвати договори оренди з упц мп

Уже 21 квітня 2023 року аналогічне рішення також ухвалили депутати Володимирської міської ради.

У березні 2024-го під час позачергового засідання сесії стало відомо, що для Свято-Успенського кафедрального собору упц мп у місті Володимирі не планують продовжувати договір про безплатне користування майновим комплексом. Він діяв до 1 липня 2024 року.

В листопаді Господарський суд зобов'язав упц мп повернути пам'ятку національного значення Успенський собор у Володимирі у державну власність. Керуючий єпархією упц мп у Володимирі митрополит Володимир на судове засідання тоді не з'явився.

Реклама Google

А нині стало відомо, що релігійна громада упц мп оскаржила рішення Господарського суду Волині про повернення державі Свято-Успенського кафедрального собору у Володимирі.

Це питання 30 грудня розглянули на засіданні тимчасової контрольної комісії обласної ради.

Як розповів «Суспільному Луцьк» член профільної комісії облради Андрій Бокоч, апеляцію подали до Північно-західного апеляційного господарського суду.

Фото із сайту anga.ua.
Перлина Волині – Успенський собор, або Мстиславів храм у Володимирі. Фото із сайту anga.ua.

 Що відомо про Успенський собор:

Свято-Успенський кафедральний собор у Володимирі – об'єкт культурної спадщини національного значення і є державною власністю. Собор заклали за наказом князя Мстислава Ізяславовича. Майновий комплекс пам'ятки охоплює Свято-Успенський собор (мур) 1156 року, будинок із дзвіницею (мур) 1494 року і мури з брамами 17 століття.

 В 1896–1900 роках проводили масштабну реконструкцію споруди, і хоча архітектори Прахов і Копитов виконали її не надто вдало, храм все одно зберіг монументальний вигляд.

Читайте також: Співачка Катя Chilly написала резонансний пост на захист українських симолів Різдва.

Telegram Channel