Відбудова Музею Шухевича: львівські чиновники свідомо затягують процес відновлення?
У Фонді Порошенка оприлюднили заяву, у якій закликають місцеву владу Львова припинити затягування процесу відбудови знищеного росією Музею Шухевича та почати роботи з відновлення
«Рівно рік тому російські варвари знищили
Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові. На жаль, за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась.
Для московського режиму імена Романа Шухевича чи Степана Бандери - це як ладан для чортів. А для України памʼять про лідерів національного визвольного руху - це не менша зброя, аніж дрони чи снаряди.
Як відомо, Фонд Порошенка від початку повномасштабного вторгнення системно допомагає Силам оборони, забезпечуючи їх FPV-дронами, «Мавіками», засобами РЕБ та іншим необхідним спорядженням. Сума допомоги бригадам і батальйонам вже перевищила 6,5 млрд грн.
Одразу після після варварської атаки ворога на Музей Шухевича Фонд Порошенка запропонував фінансову допомогу для якнайшвидшої відбудови зруйнованої памʼятки, а відповідний гарантійний лист передали керівництву установи.
Ідея відновлення будинку була підтримана на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, зокрема донькою Романа Шухевича Марією Трильовською, головою Братства ОУН-УПА Богданом Боровичем, дисидентом та громадським діячем Мирославом Мариновичем, народними депутатами України, депутатами Львівської обласної та міської рад.
Однак усупереч побажанням львівської громади міська влада проігнорувала пропозицію Фонду Порошенка якнайшвидше відбудувати Музей Шухевича. Натомість львівські чиновники в умовах погіршення економічної ситуації та підвищення податків вирішили організувати збір коштів з людей. Це - свідоме затягування процесу відновлення музейного комплексу.
Перше і найважливіше, що має бути зроблено — відновлено цей будинок в такому вигляді, в якому він був до того, коли його зруйнували російські Шахеди.
В нас немає могили Романа Шухевича, тому і для родини, і для всіх українців саме це місце є місцем вшанування загиблого генерала.
Будівля Музею - це колишній підпільний штаб ОУН, де Шухевич переховувався останні роки свого життя і де був убитий радянськими кадебістами у 1950 році. 5 березня 2025 року виповниться 75 років від дня героїчної загибелі легендарного командира УПА. Було б дуже символічно, справедливо і правильно вшанувати памʼять Шухевича не на руїнах, а у відбудованому музеї.
Фонд Порошенка закликає: врешті-решт припиніть балаканину та затягування процесу відбудови, ховаючись за паперотворчістю, і почніть роботи з відновлення Музею Шухевича».