У нацпарку на Волині показали диких лісових мешканців (Відео)
Працівники Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» під час обстеження територій зафіксували на камеру стадо козуль, які перебігали через лісову дорогу
Ці граціозні й обережні тварини, які є символом краси дикої природи рухаються надзвичайно легко та витончено.
Відео із мешканцями заповідника опублікували на фейсбук-сторінці Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».
Довідково: Козуля (або сарна європейська) належить до родини оленевих (Cervidae) і є найменшим представником цієї родини. Часто сарну називають «дикою козою» через її схожість із козами за розмірами. Козуля має плавні та елегантні рухи, легко перестрибує через високі перешкоди та кущі, без особливих зусиль перепливає річки і впевнено підіймається вгору по крутих схилах. Водночас вона дуже полохлива й обережна тварина, яку майже неможливо застати зненацька.
Козуля європейська відома своїм струнким тілом з високими тонкими ногами з роздвоєними копитами та коротким, майже непомітним хвостом (лише 2-3 см), довгими (12—14 см) загостреними вухами. Вага дорослої козулі зазвичай коливається від 15 до 35 кг. Довжина її тіла може досягати до 140 см, а висота в холці – до 90 см.
Європейська сарна надає перевагу світлим, рідким лісам з великими галявинами, пагорбами, вирубками та полями. Її можна зустріти також у чагарниках та очеретяних зарослях біля річок і озер
Колір шерсті козулі змінюється залежно від пори року: влітку верхня частина тулуба та боки мають темно-іржавий колір, а взимку — буро-сірий. Нижня частина тіла і внутрішні сторони кінцівок завжди забарвлені світліше. У молодих козуль на червонуватому тлі є рядочки білих або жовтуватих плям, що забезпечують маскування.
Однією з особливостей сарни європейської є світла пляма на задній частині тулуба, відома як «дзеркало». Вона допомагає дитинчатам не губити матір у густих чагарниках. Самка зазвичай народжує 1-3 дитинчат, які вже через 30-40 хвилин після народження починають робити перші кроки.
Тривалість життя козулі — 11-12 років. Найбільшим ворогом сарни є вовк, але на молодих сарн також полюють великі хижі птахи та інші хижаки, включаючи лисиць.
Сарни відіграють важливу роль у екосистемі, впливаючи на рослинний покрив і виступаючи важливим елементом харчового ланцюга. Вони сприяють регулюванню росту рослин, поїдаючи молоді пагони і листя, що служить розвитку різноманітності флори. Також сарни є важливим джерелом їжі для багатьох хижаків, таких як вовки, лисиці та великі хижі птахи.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Волиняни у перший день нового року в лісі назбирали грибів (Фото).