Курси НБУ $ 42.20 € 43.91
Мобілізації не буде: кого з чоловіків не призвуть на службу у 2025 році – список категорій

Важливість дотримання правил військового обліку та своєчасного інформування ТЦК про зміну особистих даних не можна недооцінювати.

Фото: Відкриті джерела.

Мобілізації не буде: кого з чоловіків не призвуть на службу у 2025 році – список категорій

Україна продовжує адаптувати законодавство до поточних дзвінків. Внесені зміни спрямовані на забезпечення рівномірного розподілу навантаження та захист інтересів найбільш уразливих категорій громадян

2025 року тема мобілізації залишається актуальною для України, яка вже третій рік протистоїть військовій агресії. В умовах військового стану, продовженого до 7 лютого 2025 року, порядок проходження військової служби та правила мобілізації зазнали змін, які безпосередньо стосуються мільйонів громадян.

Докладніше про те, кого точно не мобілізують 2025 року, інформує Стіна з посиланням на ТСН.

Державні органи, зокрема територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), регулярно нагадують військовозобов'язаним про їхні обов'язки та права, а також про категорії громадян, які не підлягають призову або мають право на відстрочку.

Згідно із законодавством України, примусовій мобілізації не підлягають громадяни віком від 25 років і старші за 60 років.

У той же час, існує низка винятків, які дозволяють уникнути примусового призову. Звільнення від мобілізації має бути підтверджено документально, а підстави для відстрочення та виключення з військового обліку чітко прописані у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Категорії громадян, які не підлягають мобілізації

= Громадяни, визнані непридатними до військової служби. Це особи, які пройшли військово-лікарську комісію (ВЛК) та отримали відповідний висновок.

= Особи, виключені з військового обліку. До них входять ті, хто вже не повинен перебувати на обліку з вікових чи медичних причин.

= Чоловіки, які мають бронювання від підприємств та організацій. Працівники підприємств, пов'язаних із забезпеченням обороноздатності країни, можуть бути звільнені від мобілізації на підставі спеціального бронювання.

Хто має право на відстрочку

Деякі категорії громадян віком від 18 до 60 років можуть отримати відстрочку від мобілізації, якщо для цього є певні підстави. Однак у січні 2025 року коло осіб, яким можуть відмовити у відстрочці, було уточнено. Відстрочка не надається:

= Студентам заочної та вечірньої форми навчання. Виняток становлять ті, хто здобуває першу вищу освіту.

= Батькам із трьома та більше неповнолітніми дітьми, якщо вони мають заборгованість із виплати аліментів.

= Особам, чиє подружжя має інвалідність третьої групи, за винятком певних випадків, обумовлених законом.

= Громадянам, які доглядають людей з інвалідністю першої чи другої групи, якщо догляд можуть забезпечити інші працездатні родичі.

= Самотнім батькам, якщо мати дитини має можливість дбати про неї (не позбавлена ​​материнських прав, не перебуває в ув'язненні або не визнана зниклою безвісти).

= Особам, які раніше визнані обмежено придатними, якщо після повторного медичного огляду вони визнані придатними до служби.

= Працівникам підприємств Міністерства оборони, якщо їх не забронювали роботодавці.

Втрата відстрочки

Навіть отримана раніше відстрочка може бути анульована. Основні причини цього:

= надання неправдивої інформації з метою отримання відстрочки;

= невиконання зобов'язань щодо догляду за особами, які потребують підтримки;

= зміни у сімейних чи інших обставинах, які впливають право на відстрочку.

Обов'язки військовозобов'язаних

ТЦК наголошують, що військовозобов'язані зобов'язані завжди мати при собі документи військового обліку, включаючи:

= посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників);

= військовий квиток чи тимчасове посвідчення (для військовозобов'язаних);

= військовий квиток резервіста.

Примусова мобілізація можлива з 18 років, але тільки для осіб, які закінчили військову кафедру або термінову службу. Основний вік мобілізації - від 25 до 60 років, за винятком зазначених вище категорій.

Важливість дотримання правил військового обліку та своєчасного інформування ТЦК про зміну особистих даних не можна недооцінювати. Кожен громадянин повинен усвідомлювати свою роль захисті країни, враховуючи при цьому надані йому права та обов'язки.

Читайте також: «Активіст «Правого сектора» розповів, чому зрадив Україну».

Реклама Google

 

Telegram Channel