Як не можна використовувати святу водохресну воду
6 січня настає Водохреще – свято, присвячене хрещенню Ісуса. В українців в цю дату прийнято вітатись словами «Христос хрещається!» – «У ріці Йордан!»
До свята в Україні прийнято набирати освячену воду. Християни вірять, що ця святиня має цілющі властивості. Але важливо застосовувати її з належною повагою.
Про те, коли брати воду на Водохреще 2025 і як зберігати, ексклюзивно для УНІАН розповів священик Православної церкви України Василь Левченко.
Коли набирати воду на Водохреще
Як пояснює священник в коментарі УНІАН, немає правил щодо того, коли саме набирати воду на Водохреще. Головне, – де набирати воду. Річ у тім, що святою є вода, набрана у храмі, оскільки над нею читають особливі молитви, і на неї закликається благодать Святого Духа. Також посвятити можна і свою воду, яку ви принесете у храм.
Читайте також: Анонсували Велике освячення води в Луцьку на Водохреще.
Де і скільки зберігається свята вода
Як правило святу воду вдома тримають біля образів. Важливо, щоб освячена вода стояла у пристойному місці.
Василь Левченко нагадує: у святої води немає терміну придатності. Набрану воду потрібно використовувати. Немає сенсу набрати бутель святої води, щоб через рік її просто вилити і набрати свіжу. Краще потихеньку пити освячену воду.
Святу воду можна розбавляти зі звичайною, щоб її на довше вистачило.
Святу воду можна розбавляти зі звичайною, щоб її на довше вистачило.
Якщо ж вона закінчиться до Водохреща, то її можна набрати у храмі й до свята.
Для чого можна і не можна використовувати святу воду
За словами священника, святу воду можна пити, нею кроплять оселю, цією ж водою можна мазати хворі місця. Вважається, що через цю воду Господь може допомагати людям.
Досить часто різні екстрасенси, бабки рекомендують використовувати освячену воду для здійснення певних магічних обрядів, але це – наруга над святинею.
Читайте також: Батюшка ударив по обличчю рідну сестру загиблого Героя.