Курси НБУ $ 42.20 € 43.91
Луцький музей ділиться таємницями сакральних пам'яток

Волинян запрошують завітати до музею, щоб насолодитися прекрасним і сповнитися почуттями гордості за волинських (і не тільки) майстрів іконопису, різьблення, книгописання.

Фото: facebook.com.

Луцький музей ділиться таємницями сакральних пам'яток

На виставці «Образ хреста у сакральному мистецтві Волині» можна побачити надзвичайно цікавий процесійний хрест XVII ст., який був переданий до музею з Успенської церкви с. Велика Глуша Любешівського району і відреставрований реставратором Волинського краєзнавчого музею П.Петрушаком

Цей хрест виконаний по типу ковчежного хреста, сріблений, живописно виконаний темперними фарбами.

Про це пише Музей волинської ікони.

Хрест базується на масивній кулеподібній основі. Символічно, що кінцівки хреста мають форму трилисника, що символізує Пресвяту Трійцю: Бог Отець Благословляє, Син Божий охрещується і приймає мученицьку смерть, Бог Дух Святий у вигляді голуба парить над Ісусом, який стоїть у водах Йордану. Якщо зображення Розп’яття Ісуса Христа є традиційним для таких церковних предметів, то композиція Хрещення Ісуса Христа є досить рідкісною. Незважаючи на втрати цей виносний хрест є примітним зразком волинського сніцарства та іконопису.

Нині у музеї відкрита виставка «Подільська ікона ХІХ-початку ХХ ст.»,яка була люб’язно надана митцем, колекціонером, меценатом, народним художником України Володимиром Козюком.

Таких сакральних пам’яток збереглося небагато, бо вони нещадно нищилися і ХІХ, і в ХХ ст., як зразки народної ікони, яка відображали уподобання українського народу, який завжди прагнув до свободи, мав сильну віру, поклонявся істинним героям. Кожна із майже 70 ікон просто заворожує масштабністю, яскравістю, барвистістю, оригінальністю поєднання сюжетів, трактуванням образів шанованих святих. Вашій увазі сюжет «Хрещення Господнє». Виконана невідомим майстром ікона відзначається лаконічною композицією, ніжною гамою кольорів. Відчувається важливість моменту Богоявлення і подальшого земного шляху Сина Божого, лики Спасителя та Іоана Хрестителя сповнені спокоєм, смиренністю, людяністю.

А ще у музеї можна побачити факсимільні видання рукописних книг XIV-XVI ст. Споглядаючи сучасні ікони, виконані Віктором Бурчаком з Ковеля, ви поринете у дивосвіт вітражів, традиція яких нараховує не одне століття.

Запрошуємо вас до музею, де вам завжди раді і готові повідати цікаві і пізнавальні історії нашої багатої мистецької спадщини.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У заповіднику на Волині на камеру позував дикий красень (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel