Скільки витратили на ремонт теплової мережі на одній із вулиць Луцька
Наприкінці жовтня на вул. Корсака Івана розпочалися роботи із капітального ремонту теплової мережі діаметром 530 мм, що полягали у заміні зношеної ізоляції на трубопроводах зовнішньої прокладки
Роботи тривали близько півтора місяці та були завершені до 20 грудня.
Про це інформує ДКП «Луцьктепло».
1979 року розпочалася експлуатація трубопроводів, які нині забезпечують тепловою енергією 33-й, 40-й, 55-й мікрорайони Луцька. З тих пір зовнішня ізоляція на трубопроводах повністю вичерпала свій експлуатаційний потенціал. 2013 року на гілці теплової мережі в бік вул. Конякіна було проведено капітальний ремонт, однак ділянка в бік вул. Назарія Яремчука, що живить теплом та гарячою водою мешканців 244 житлових будинків, залишилася зі старою ізоляцією. Ще 2021 року Держенергонагляд своїм приписом зобов’язав підприємство відновити теплову ізоляцію на цій ділянці, проте лише зараз в інвестиційній програмі ДКП «Луцьктепло» з’явилися кошти на виконання даних робіт.
«Приймаючи рішення про виконання робіт із заміни теплової ізоляції, підприємство провело комплексний аналіз цієї ділянки теплової мережі протяжністю 600 м в однотрубному вираженні. Аналіз показав, що провідні сталеві трубопроводи перебувають в доброму стані (на відміну від зовнішньої ізоляції)», розповідає керівник проєктно-конструкторського відділу Василь БУБЛІЙ, і продовжує: «Тож замінювати теплову мережу повністю порахували не доцільним (беручи до уваги й той факт, що вартість повної заміни теплової мережі орієнтовно склала б 24 млн грн). Відновлення ж ізоляції дозволить знизити втрати теплової енергії на даній ділянці теплової мережі орієнтовно в 3 рази, та дозволить на рік економити до 134,0 тис. м3 природного газу».
Проєктом було передбачено заміну існуючої ізоляції та зовнішньої оболонки на трубопроводах теплової мережі діаметром 530 мм на ізоляцію із спіненого пінополіуретану в захисній металевій оболонці з оцинкованої сталі. За рахунок з’єднання пінополіуретану із існуючою металевою трубою і оболонкою із оцинкованої сталі така попередньо-ізольована труба стає єдиною монолітною системою. «Технологія передбачає декілька кроків: спершу навколо труби монтуються кільця-центратори, які дозволяють створити рівновеликий простір між трубою і зовнішньою оболонкою по всьому діаметру, а після монтажу зовнішньої металевої оболонки підготовлений сегмент трубопроводу заповнюється спіненим пінополіуретаном», пояснює Василь Бублій.
Визначений на основі публічних торгів підрядник ТОВ «СУ24 Енергоресурс-Монтаж» розпочав роботи наприкінці жовтня та планував виконати їх упродовж трьох місяців, однак впорався менш, ніж за два. Вартість фактично виконаних робіт згідно договору склала 6,36 млн грн.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Де полікувати зуби малечі після закриття стоматологічних кабінетів у луцькій дитячій поліклініці (Відео).