На Волині витратили мільйони з бюджету на придбання солодких подарунків
Місцеві ради й інші бюджетні установи Волині впродовж листопада-грудня 2024-го витратили щонайменше 6,93 мільйона гривень на цукерки
Асортимент солодких пакунків – доволі широкий: від дорогих подарункових коробок шоколаду за декілька сотень гривень до солодкої соломки за кілька гривень.
Про це пише Сила Правди.
«Сила правди» проаналізувала державні закупівлі із першого листопада до 30 грудня 2024 року, щоб з’ясувати, у скільки обійшлися для платників податків солодкі новорічні подарунки.
Солодощі здебільшого купували для дітей, які мають певні пільги. Втім, деякі громади подбали про подарунки для всіх школярів та вихованців дитсадків.
Закуповуючи цукерки, співробітники бюджетних установ області зазвичай не ускладнювали собі життя огранізацією відкритих торгів. Вкладаючись у ліміт до 100 тисяч гривень, вони мали змогу напряму замовляти товар у постачальників і цим активно користувалися. 145 зі 157 угод, укладених протягом минулих двох місяців, – це прямі договори на поставку солодощів. У п’яти випадках посадовці придбали подарунки у форматі запиту ціни та сім разів влаштовували відкриті торги.
До п’ятірки найбільших замовників солодощів за обсягом витрачених коштів увійшли: ліцей №3 Володимирської міської ради – 229 тисяч гривень, Вишнівська сільська рада – 275 тисяч гривень, Підгайцівська сільська рада – 306 тисяч гривень, відділ освіти, молоді та спорту Любомльської міської ради – 316 тисяч, управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради – 1 мільйон 151 тисяча гривень.
У Ковелі за понад мільйон гривень на відкритих торгах замовили майже 7 тисяч новорічних подарунків. У тендері, оголошеному управлінням освіти виконкому міськради, взяли участь два підприємства: вінницьке товариство з обмеженою відповідальністю «Країна вільних» з ціною 1 мільйон 146 тисяч гривень і столична фірма «Інтрейд Мікс» зі ставкою 1 мільйон 151 тисяча гривень. Більш вигідну пропозицію «Країни вільних» замовник відхилив, бо учасник не надав протягом трьох днів зразок подарункового набору. Замовлення дісталось підприємству «Інтрейд Мікс».
25 листопада сторони уклали договір, згідно з яким фірма повинна була до 2 грудня поставити 6658 новорічних подарунків. У тендерній документації вказано, що вага кожного пакунку – не менше 700 грамів і складається з міксу різних шоколадних, карамельних та желейних цукерок.
Назв виробників солодощів у вимогах до товару замовник не зазначав, але, пошуковий запит в інтернеті з описом кожної позиції дає нам зрозуміти, які цукерки, від якої фірми міськрада хотіла купити. Наприклад, пошуковик підказує, що «Вершкова крем-брюле помадка з додаванням какао, вкриті шоколадною глазур'ю. М'яка, ніжна начинка просто тане в роті» – це цукерки шоколадні Roshen «Ромашка», а «Два чорних печива з какао, з’єднані ніжною білою молочною начинкою та вкриті ароматною темною глазур’ю» – печиво-сендвіч «Super Kontik».
Один подарунок для ковельського бюджету обійшовся у 172,8 гривні. Це нижче середньої вартості, яка за підрахунками «Сили правди», склала близько 230 гривень за один набір. Щоправда, цей показник може бути нижчим завдяки замовникам, які купували цукерки на вагу і формували подарунки самі.
Одні з найдорожчих цукерок купувало управління культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Ковельської міської ради: серед іншого – 10 коробок «Фереро Роше Діамант» за 507 гривень за одиницю.
Найменше на святкові подарунки витратили у Рожищенському ліцеї №4. Тут за 1000 гривень придбали 4 кілограми цукерок до Дня Святого Миколая для чотирьох дітей позбавлених батьківського піклування.
Один з найдешевших наборів закупило управління гуманітарного розвитку Шацької селищної ради. На початку грудня ця установа за 2000 гривень придбала 40 подарунків «Різдвяний», або ж за ціною 50 гривень за одиницю. До цього набору, за словами постачальниці Олени Заєць, входить хлібна соломка, льодяник на паличці та інші недорогі солодощі.
П’ятірку представників бізнесу, яким комунальний Святий Миколай дав заробити найбільше, завдяки мільйонному замовленню управління освіти виконкому Ковельської міськради, очолює товариство «Інтрейд Мікс». Фірма зареєстрована у Києві понад 9 років тому. Власниця підприємства донеччанка Станіслава Вишневська, керівник – Ігор Чебітько. За час існування ця фірма отримала державних замовлень майже на 104 мільйони гривень.
На другому місці – приватне підприємство «Сузір’я», яке продавало новорічні подарунки для Підгайцівської сільської ради, володимирських ліцеїв №3 та №5, Берестечківської міської ради, управління з гуманітарних питань виконкому Володимирської міської ради та Луцького навчально-реабілітаційного центру на загальну суму – 935 тисяч гривень.
Ця фірма з Шептицького району Львівщини майже 30 років на ринку. Її очолює Тарас Личаковський, власниця – Ганна Колтакова. Із 2016-го до початку 2025-го ПП «Сузір’я» отримало держзамовлень майже на 242 мільйони гривень.
Третю сходинку за обсягами передноворічних держзамовлень посідає підприємець Володимир Дмитрук із Рожища, який реалізував Департаменту освіти Луцької міськради та восьми ліцеям громади солодощів на 839 тисяч гривень.
Основний вид його діяльності – виробництво меблів. Підприємцем він зареєстрований 14 років тому, але перше держзамовлення отримав у 2019-му. З цього часу і до сьогодні держструктури у нього замовили товарів і послуг на 1,75 мільйона гривень. Тобто 48 відсотків держзамовлень у цього бізнесмена протягом минулих двох місяців зробили луцькі освітяни.
У ТОВ «Рошен-Волинь», яке на четвертій позиції, цукерки на 488 тисяч гривень замовляли Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Голобський психоневрологічний інтернат, ДКП «Луцьктепло», Колодяжненська сільська рада, Комунальне підприємство при Підгайцівській сільській раді, володимирські дитсадок №2 «Казка» та ліцей №2.
Зареєстроване десять років тому в Луцьку товариство «Рошен-Волинь» входить в бізнес-групу пов’язану з експрезидентом Петром Порошенком «Укрпромінвест». За час існування системи «Prozorro» воно отримало держзамовлень на понад 4 мільйони гривень.
На п’ятому місці – підприємиця з Ковельського району Валентина Васильчук, яка продала для Вишнівської та Рівненської сільських рад цукерок на 377 тисяч гривень. Волинянка стала підприємицею лише 1,5 року тому. За цей час вона встигла отримати держзамовлень майже на 942 тисячі гривень.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: «Укрпошта» почала доставляти доступні ліки в ті населені пункти на Волині, де немає аптек.