У музей на Волині передали хрестик, якому понад 200 років
До Ковельського історичного музею місцевий житель Анатолій Васильчук передав натільний хрестик, який датується XVIII- XIX століттям
Його чоловік знайшов у селі Поповичі Ковельського району.
Розповіла Суспільному головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.
Як розповіла Мирослава Мороз, натільний хрестик, який носили на шиї як символ віри та захисту, має розміри 5 на 3,5 см. На лицевому боці хрестика в центрі викарбуване Розп’яття Ісуса Христа. Хрест симетричної форми з простими геометричними елементами, має розширені завершення на кінцях, що характерно для хрестів XVIII- XIX століття, особливо у православній традиції.
«На лівому і правому кінцях хреста розміщені зображення Богородиці та Івана Хрестителя, що символізують молитовне заступництво за душу. На нижньому кінці під Розп’яттям зображено череп Адама, який означає місце Голгофи, де був розіп’ятий Христос і символізує перемогу Христа над смертю», – каже зберігачка фондів музею.
На верхньому завершенні зображений Бог-Отець. На звороті викарбуваний текст захисної молитви церковнослов’янською мовою на основі псалма 67.
Зі слів Мирослави Мороз, матеріальної цінності хрестик не несе, бо виготовлений з мідного сплаву, а ось історична його цінність вагома, бо йому понад 200 років.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У Луцьку попрощались із військовослужбовцями Олександром Семенюком та Іваном Кумбровим (Фото).