Курси НБУ $ 42.28 € 43.56
Церква із Чевеля на Волині перемогла на конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»

Церква у селі Чевель Волинської області.

Фото Еспресо.Захід.

Церква із Чевеля на Волині перемогла на конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»

Переможцем номінації «Найкраще фото Волинської області 2024» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала світлина церкви Різдва Богородиці у селі Чевель Старовижівської селищної громади Ковельського району

На цьому фото — вигляд з південного заходу на ансамбль Троїцької церкви (сучасна назва — церква Різдва Богородиці). Знімок зроблений 23 вересня 2023 року.

Як повідомили організатори «Еспресо.Захід», автор фото — В’ячеслав Галєвський.

 Це перше зображення цієї пам'ятки у Вікісховищі, де зберігаються світлини для ілюстрування Вікіпедії.

Журі відзначило особливу цінність зображення маловідомої, не розтиражованої пам'ятки.

Це комплекс пам’яток з охоронним номером 246-м. Храм є зразком дерев'яної архітектури XVIII століття. За часів радянської влади у 1958 році церкву було закрито. У 1981—1985 рр. приміщення церкви використовувалось під склад колгоспу «Правда». 30 жовтня 1990 року знову відкрито. Окрема стаття про церкву у Вікіпедії ще відсутня.

В'ячеслав Галєвський, постійний учасник конкурсу, поділився своєю мотивацією взяти участь цьогоріч: «Білих плям» на місці світлин у списках пам'яток ще дуже багато. Намагаюсь заповнювати їх за нагоди».

Яка мета конкурсу

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» є отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії. 

У попередні роки журі відзначало роботи із зображенням різних пам’яток області: Луцький замок, Свято-Успенський кафедральний собор у Володимирі, Зимненський монастир, Костел Святої Анни у Ковелі, Церква святого Дмитрія у селі Гішин, Михайлівська церква у селі Топилище та руїни костелу на території цвинтаря у селищі Олика.

У списку пам’яток Волинської області 3486 об’єктів культурної спадщини, 1439 (41%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2024 року 29 учасників та учасниць завантажили 838 фото 286 пам’яток з області (фото 58 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 223 особи.

Що це за конкурс 

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. 

Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі (2012). Усього за час проведення конкурсу було завантажено майже 3,4 млн фотографій зі 102 країн і територій. В Україні конкурс проходив уже втринадцяте, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». За попередні роки проведення конкурсу в Україні понад три тисячі учасників та учасниць завантажили майже 416 тисяч світлин понад 41 тисячі об’єктів культурної спадщини.

У 2024 році до української частини конкурсу долучилися 322 учасники та учасниці, які завантажили 30 139 світлин українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла друге місце серед 56 країн-учасниць.

Реклама Google

Telegram Channel