Студент Луцького вишу розробив ґаджет для безпечної засмаги
Студент ЛНТУ групи ІМ(МОРВС)-32 Була Анатолій розробив прототип портативного вимірювача активності випромінювання ультрафіолету
В основу розробки покладено мікропроцесорну плату, що виготовлена підрозділом Telstra Creator Space Мельбурнського університету.
Про це йдеться на сайті ЛНТУ.
Дана платформа була подарована в якості сувеніру куратору групи, доценту кафедри Борису Придальному у Telstra Creator Space під час його візиту до Мельбурнського університету в рамках програми Ukraine-Australia Research Fund від Australian Academy of Science.
Можливості цієї плати та компактний форм-фактор одразу наштовхнули на кілька ідей щодо її використання як основи для корисних портативних пристроїв. Наразі ідея портативного вимірювача рівня ультрафіолетового випромінювання була обрана як один з найцікавіших варіантів для розробки. Розглядалися також можливості виготовлення інших пристроїв серед яких нітратомір.
Як відомо, занадто інтенсивний і тривалий вплив ультрафіолетових променів є одним з найбільш значущих факторів погіршення стану шкіри людини і виникнення її захворювань. Зокрема, ключовим фактором погіршення зовнішнього вигляду шкіри є так зване фотостаріння, яке є прямим наслідком надмірного впливу УФ-променів. Водночас, контролювати цей параметр потрібно не лише у сонячному, але й і у штучному світлі. Особливо це стосується окремих освітлювальних приладів з енергозберігаючими технологіями, і зокрема на прикінцевій частині ресурсу їх експлуатації.
Розробку даного проекту здійснив студент Луцького національного технічного університету Анатолій Була, який навчається за спеціальністю «Металообробне обладнання та роботизовані виробничі системи».
Наразі прилад оснащений найпростішим сенсором, який забезпечує можливість опосередкованого вимірювання інтенсивності ультрафіолетового випромінювання класів А та В, які мають найбільш виражений вплив на людину. Конструкція приладу також передбачає можливість вимірювання всіх трьох типів ультрафіолетового випромінювання: А, В і С при заміні датчика. Час роботи вимірювача на одному заряді його батареї становить близько 4 дні.
Функціонування робочого прототипу виявило важливість орієнтації пристрою на джерело випромінювання. Для вирішення цієї проблеми планується застосувати додатковий елемент корпусу у вигляді світлового тунелю. У наступній моделі також планується значне зменшення розмірів корпусу і покращення його ергономіки. Всі учасники проекту продовжують працювати над його подальшим успішним розвитком.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Нові інструменти для юних талантів: як місто на Волині підтримує творчість (Фото).