Він подарував світу «Людину-слона» і «Твін Пікс»
На 79-му році життя помер культовий американський кінорежисер Девід Лінч
«З глибоким сумом ми, його сім’я, повідомляємо про смерть людини і художника – Девіда Лінча. Тепер, коли його більше немає з нами, у світі утворилася величезна діра. Але, як він сказав би, «стеж за пончиком, а не за діркою». Сьогодні прекрасний день – світить золотисте сонце, а небо блакитне», – цитує слова його рідних видання The Guardian.
Як інформує «Українська правда», у серпні минулого року Лінч повідомив, що у нього діагностували емфізему, а в листопаді розповів про свої труднощі з диханням. «Я ледве можу ходити по кімнаті. Це схоже на те, що ти ходиш з поліетиленовим пакетом на голові», – повідомив він.
Довідково
= Девід Лінч починав кар'єру як художник анімаційних фільмів. Його картина «Людина-слон» 1980 року отримала вісім номінацій на «Оскара». У 2019 році режисер отримав «Оскара» за видатні заслуги в кінематографі.
Лінч – автор культового телесеріалу «Твін Пікс», що вийшов на початку 1990-х років. У 2017 році Лінч зняв продовження серіалу – «Твін Пікс: Повернення». Це стало його останньою роботою.
Серед інших відомих робіт Лінча – «Малголланд Драйв», «Синій оксамит», «Шосе в нікуди». Режисер – лауреат «Золотої пальмової гілки» та «Золотого лева».
Фільми Лінча вирізняються елементами сюрреалізму, атмосферою жаху і марень, дивними й відразливими образами та оригінальною музикою. Більшість його робіт досліджують темну сторону життя маленьких міст США (наприклад фільм «Синій оксамит» та серіал «Твін Пікс») або незграбних метрополісів («Голова-гумка», «Загублене шосе», «Малголленд Драйв»). Через його своєрідний стиль та акцент на американській психіці, продюсер Мел Брукс якось назвав Лінча «Джіммі Стюартом з Марса»
Варто додати, що 25 лютого 2022 року кінорежисер Девід Лінч виступив із підтримкою українського народу та засудженням вторгнення Росії в Україну.
Читайте також: Зірка «Тіней забутих предків» відмовилася виступати українською мовою в Києві.