Сушені карасі озерного краю – в переліку національної культурної спадщини
Це – не лише смачна, а й символічна страва, яка передає дух регіону
До місцевого переліку національної культурної спадщини включили елемент «Традиція приготування сушених карасів у Шацькій громаді».
Її зберігають, продовжують та передають молодому поколінню. Цей елемент нерозривно пов’язаний із розвитком туризму в громаді, використанням місцевої риби, розвитком місцевої економіки.
Сушені карасі – страва, яка поєднує екологічно чисті продукти та багатство місцевих кулінарних традицій, що збереглися впродовж століть.
Візитівкою Шацької громади є сушені в печі карасі. Роблять це різними способами: на льонові, соломі, очереті, сіні та ситнику. Це своєрідний бізнес для мешканців цієї туристичної місцевості.
Приготування сушеної риби має свої тонкощі, – тоді вона може зберігатися роками. Її також можна використовувати для приготування рибної юшки або капусняку. Найкраще, звичайно ж, смакує окремо.
Учасниця народного аматорського колективу «Горлиця» Світлана Пех долучилася до збереження нематеріальної культурної спадщини й поділилась своїм досвідом приготування сушених у печі карасів.
Леся КВІТКА.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Які давні традиційні страви внесли до нематеріальної культурної спадщини Волині.