Курси НБУ $ 42.16 € 43.50
На Волині в історичному музеї презентували виставку костюмів української інтелігенції часів доби Івана Мазепи (Фото)

Кожен костюм на виставці, — це не просто одяг, це символ нашої гідності.

Фото: Володимирська міська рада.

На Волині в історичному музеї презентували виставку костюмів української інтелігенції часів доби Івана Мазепи (Фото)

17 січня у Володимирському історичному музеї ім. Омеляна Дверницького відбулося відкриття виставки «Репліки костюмів доби гетьмана Івана Мазепи з музеїв України», присвяченої костюмам з тизеру до фільму «Резидентка», заснованого на романі Анни Гороженко

Розпочався захід з виступу ансамблю дитячої художньої школи «Секвенція», які виконали кілька мелодій середньовічної епохи, перенісши відвідувачів в атмосферу тих часів. Наукова співробітниця Ганна Доскоч представила гостю заходу – письменницю, телеведучу, кураторку проєкту з дослідження Українського бароко «Історія зі смаком» Анну Вороженко, яка завітала на відкриття виставки у вбранні дружини українського гетьмана XVII століття.

Про це повідомляє Володимирська міська рада.

Перемістившись на другий поверх музею, авторка книги про княгину Анну-Вишневецьку Дольську «Резидентка її Величності» , детально розповіла про кожен костюм, що представлений у колекції, котру було відшито за унікальними лекалами та зразками, які зберігаються у музеях України.

«Я дуже рада, що цей проєкт дозволить не лише відновити важливі етапи нашої історії, але й показати, якими насправді були наші предки», – зазначила Анна Гороженко, наголошуючи на важливості історичної правди, зокрема відновлення правдивого образу українців, відокремленого від усталених радянських міфів і пропаганди. Особливо важливо, за її словами, щоб сучасні українці, зокрема молоде покоління, побачили реальні сторінки української історії, адже «не можна дозволяти формувати хибні уявлення про наше минуле».

«Наші діти повинні розуміти, що українці не були такими, як нам їх показували радянські фільми. Ми не народжувалися в чоботях, шароварах із вилами в руках. Наші предки були частиною європейської культури, і це треба показати», – додала письменниця.

Відтворення костюмів української інтелігенції часів бароко стало важливим етапом в процесі створення тизеру до майбутнього фільму «Резидентка», де кожен елемент одягу відображає не тільки естетичні та культурні тенденції того часу, але й символізує гідність і самобутність українського народу. «Кожен костюм, який ми бачимо на виставці, — це не просто одяг, це символ нашої гідності. Це те, що відображає нашу ідентичність і наше місце в історії Європи», — підкреслила Гороженко.

Письменниця поділилася також своїми спогадами про процес створення тизеру до фільму, що ставить на меті занурити глядача в одну з найбільш значущих етапів української історії – добу гетьмана Івана Мазепи. «Ідея зняти фільм про добу Мазепи виникла ще тоді, коли я зрозуміла, що нашим дітям бракує історичного контексту. Вони не знають, хто такі були гетьмани, хто стояв за їхніми рішеннями. І це мене надихнуло: дати людям можливість побачити, а не просто читати», — розповіла авторка.

Підсумовуючи свою розповідь, Анна Гороженко звернулася до гостей виставки, наголосивши на важливості таких ініціатив для майбутнього української нації: «Цей проєкт – це наша спроба розповісти правду, доторкнутися до нашої спадщини, яка так довго була прихована. Я сподіваюся, що це допоможе людям краще зрозуміти, ким ми є».

Від імені громади подякував письменниці за цікаву розповідь та важливу місію, яку вона виконує, заступник міського голови Андрій Гудим, висловивши сподівання, що в майбутньому на великих екранах вийде не лише тизер, а і повнометражний фільм про непересічну особистість Анну Дольську.

До слова, знімання тизеру до фільму «Резидентка» відбулося восени минулого року. Автори проєкту планують подати його на державні та міжнародні конкурси. Також нині проводиться збір коштів, необхідних для початку зйомок фільму. Долучитися до збору коштів можна, перейшовши за QR-кодом, який розміщено на виставці.

Володимирські шанувальники епохи бароко можуть відвідати виставку реплік костюмів, завітавши до історичного музею ім. Омеляна Дверницького, до середини лютого цього року.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У місті на Волині вшанували пам'ять захисників Донецького аеропорту (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel