Курси НБУ $ 42.03 € 43.87
На Волині вже працюють три індустріальних парки: у Ковелі, Володимирі та Нововолинську

Усі три об’єкти мають хороше географічне розташування, що логістично вигідно для інвесторів та підприємств.

Фото: Фейсбук.

На Волині вже працюють три індустріальних парки: у Ковелі, Володимирі та Нововолинську

Індустріальні парки відіграють важливу роль у розвитку економіки держави та області зокрема

Вони створюють сприятливі умови для промислового виробництва, підприємництва та залучення інвестицій.

Про це розповів на своїй фейсбук-сторінці голова Волинської ОДА Іван Рудницький.

Окрім цього, є гарним майданчиком для релокації підприємств. До слова, загалом на Волині вже працюють три індустріальних парки: у Ковелі, Володимирі та Нововолинську.

Важливо, що й держава надає фінансове стимулювання. Так, у 2024 році спрямувала кошти на створення інженерно-транспортної інфраструктури 15 індустріальним паркам. Серед них – один волинський. І у 2025 році продовжуватиме підтримку розвитку індустріальних парків у межах економічної політики «Зроблено в Україні».

«Працюємо над тим, аби створити таких майданчиків в нашій області якомога більше. Учора у рамках робочої поїздки відвідав три індустріальних парки на Ковельщині, аби поспілкуватися з їх керівниками та дізнатися яка потрібна допомога чи підтримка від ОВА», - значаив очільник ОДА.

Ковельська громада, індустріальний парк «Ковель Порто». У 2024 році за державною програмою «Державне стимулювання створення індустріальних парків» отримав кошти в сумі 69,8 млн грн на виконання робіт з примикання та реконструкції залізничної під’їзної колії. Основний функціонал: машинобудування, металопереробка, виготовлення металевих виробів. Наразі розпочали розвивати виробництво, купують нове обладнання. Планують також долучити інших учасників, які надаватимуть складські та логістичні послуги. Загальна площа – 11,6 га. Звернулися за сприянням у пошуку резидентів.

Індустріальний парк «Люблинець». Рішення про створення парку Люблинецька селищна рада затвердила у грудні 2024 року. До речі, вони є й ініціаторами створення. А в січні 2025 року документи на реєстрацію індустріального парку подали в Міністерство економіки України. Очікують включення до Реєстру. Опісля проведуть конкурс на керуючу компанію. Сьогодні уже мають бачення розвитку й майбутніх партнерів та інвесторів. Загалом це земельна ділянка площею 50 га. Орієнтовне призначення: виробництво харчових продуктів, переробка та консервування фруктів та овочів, виробництво олії та тваринних жирів та ін. Кажуть, що необхідна буде допомога з електрифікацією.

Індустріальний парк «Волинь», Вишнівська та Любомльська громади. Дві громади, адже майбутній індустріальний парк включатиме в себе кілька земельних ділянок, розташованих в обох громадах. Ініціатором створення та розбудови індустріального парку виступила компанія «Інтерколесо». Наразі також подали документи та очікують реєстрації від Міністерства економіки України. Загалом у планах створити місце, де будуть залізничні колії українського та європейського стандарту, логістичні профільні термінали під нафтопродукти, під зернові з можливістю перевантаження, холодильні продуктові термінали, олійний термінал та загальний логістичний комплекс з усіма сервісними службами.

«Усі три об’єкти мають хороше географічне розташування, що логістично вигідно для інвесторів та підприємств. Впевнений, вони сприятимуть розвитку економіки, створенню робочих місць та наповненню місцевих бюджетів», - йдеться у повідомленні.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині обговорили перші кроки розбудови пункту пропуску «Ягодин».

Реклама Google

Telegram Channel