Як Волинь готується до 600-річчня з’їзду європейських монархів
З цієї нагоди відбулося перше засідання оновленого оргкомітету, співголовами якого стали очільник обласної ради Григорій Недопад і начальник ОВА Іван Рудницький
Ідея відзначення цієї ювілейної дати не лише на державному, а й на міжнародному рівнях виникла у 2021 році і має на меті підкреслити: Україна – невід’ємна частина європейського простору, його історії, традицій, політичного і культурного контексту. За словами Григорія Недопада, саме тому минулого року депутати Волиньради схвалили відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про відзначення у 2029 році на державному рівні 600-річчя луцького з’їзду монархів центральної і східної Європи. «Ми – за спільну розробку програми, яка включатиме міжнародні конференції, культурні й просвітницькі заходи, що продемонструють нашу відданість європейським цінностям. Я також пропоную включити до складу оргкомітету народних депутатів України від Волині, адже вони є членами європейських об’єднань співдружності, до яких входять практично всі держави, які були представлені на з’їзд монархів 600 років тому, а отже в їхніх силах надати цій події важливого міжнародного значення»,- наголосив Григорій Недопад, інформує обласна рада.
«Я особисто об’їздив практично усю Європу, зустрічався з послами цих держав, і усі вони зацікавлені цією темою. Більше того, її втілення є іміджевим та прибутковим, адже до організації та проведення можна залучити не лише туристів, а й інвестиції», - додав один із ідейних натхненників задуму - митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Заступник начальника ОВА Тарас Шкітер доповів, що уже розроблено низку пропозицій з відзначення цієї події: будівництво об’єктів інфраструктури, проведення ремонтно-реставраційних робіт; культурно-освітні та спортивні заходи; створення інформаційного продукту, які будуть доповнені та систематизовані у програму.
Очільник ОВА Іван Рудницький пропонує найперше її презентувати міністерствам культури та стратегічних комунікацій і закордонних справ України з метою визначення їх позиції щодо надання цій події статусу загальнодержавної або ж міжнародної. «Нам необхідно заручитись і адміністративною, і політичною підтримкою, аби ця подія набрала розголосу. Маємо напрацювати алгоритм дій та створити відповідну робочу групу з числа фахівців ОВА, обласної ради, територіальних громад, науковців, щоб запропонувати керівництву країни нас підтримати, гідно організувати і відзначити цю історичну дату, яка стане знаковою на шляху євроінтеграції нашої держави», - підкреслив він.
Члени оргкомітету ухвалили рішення розробити логотип заходу для брендування промоційної та сувенірної продукції. Йшлось й про випуск Укрпоштою марки, присвяченої тематиці 600-річчя з’їзду європейських монархів у Луцьку.