«Так, Трамп може «порішати», але виключно виходячи зі своїх інтересів…»
Найяскравіші за тиждень думки і цитати
Денис ПРОКОПЕНКО, полковник, командир бригади «Азов», найбільшою проблемою на фронті вважає не нестачу фортифікацій та людей, а нестачу «мізків та навичок» в офіцерів:
«Зараз наче і техніка є, і ресурси є, і наймаємо будівельні компанії. Але знову щось не так! У чому полягає проблема? Відповідь – дуже проста. Офіцери перестали думати: або не навчили, або за них «подумали» люди, які не виходили на рекогностування (розвідку. – Ред.) місцевості рубежу й на гарматний постріл! Навіть при наявності ресурсу, не знаючи фундаментальних азів організації й побудови оборони (де і як копати), стійкості не буде. Дуже скоро всі ці ресурси противник перетворить на попіл, і вони не виконають свою функцію захисту й збереження життя особового складу. Уявний рубіж оборони перетвориться на прохідний двір».
Юрій КАСЬЯНОВ, волонтер, про нестачу особового складу в Силах оборони:
«Сьогодні у нас, напевно, тисяч 200 солдатів охороняє білоруський кордон, кордон із Придністров’ям, чорноморське узбережжя, тилові склади, бази, важливі об’єкти. Сидять військові у відносно спокійних чернігівських і сумських лісах… Що заважає знизити мобілізаційний вік хоча б на два роки з умовою НЕнаправлення «молодих» у зону бойових дій до досягнення 25 років?.. Таким чином можна було б вивільнити до 200 тисяч «старих» бійців, і зупинити російський наступ. Офіс дуже простих рішень даремно їсть свій хліб».
Олег ШАМШУР, надзвичайний і повноважний посол, посол України в США (2006–2010) та Франції (2014–2020):
«Приблизно 50 відсотків українців вважають, що от сьогодні зайде на посаду Трамп, і всі питання повирішує, або, як у нас кажуть, «порішає». Так, він може «порішати», але виключно виходячи зі своїх інтересів… Я думаю, буде чинитися тиск на Україну як слабшу країну».
Сергій СТЕРНЕНКО, волонтер, про переведення бійців з Повітряних сил України в піхоту:
«Такі рішення вищого військового командування обумовлені значним дефіцитом піхотинців на лінії бойового зіткнення. Та чи не половина наших втрат – наслідок кризи армійського управління, коли ніхто з командирів не несе відповідальності за надмірні втрати, коли бригади розривають, коли у бій кидають малопідготовлених солдатів із нових бригад. А старі бригади не мають змоги отримати поповнення і влити новобранців у середовище, де військові вже мають бойовий досвід. І так по колу. Одна проблема породжує іншу, для її вирішення створюють нові і нові проблеми, що тільки ускладнює загальну ситуацію».
Віталій ПОРТНІКОВ, відомий український журналіст та публіцист, про кампанію щодо його цькування, до якої вдалася росія та її агентура в Україні:
«У моєму власному випадку мова йде про підготовку до звичайного вбивства, як це вже було з Іриною Фаріон. Тобто спочатку – атмосфера ненависті, погрози, потім – «випадкова людина», нерви якої не витримали. Все – знайомо. Фірмовий почерк ФСБ. Але це – не привід припиняти роботу і не привід переставати говорити людям правду, навіть якщо смак цієї правди не буде солодким ще дуже й дуже довго. Зрештою, це ще й приклад. Не буде мене – будуть говорити правду інші».
Михайло БАСАРАБ політолог, закликає не піддаватися на російські інформаційні атаки, які дискредитують українських діячів:
«Тримаймо стрій. Ворог задіює якщо не все, то майже все, що має. Ворожі ресурси – не ґумові. Росіяни дуже прагнуть дотиснути нас у найближчі місяці, бо бояться своєї неспроможності продовжувати війну».
Ірина ГЕРАЩЕНКО, народний депутат від фракції «Європейська Солідарність», про додаткові 5 мільярдів доларів, які влада виділила на виплату «тисячі Зеленського»:
«Чи знаєте ви, що за ці 5 мільярдів можна було б забезпечити кожну із 96 бригад, які знаходяться на першій лінії, мінімум 250–300 РЕБів? Це на кожну машину, що дало б захист життя наших військовослужбовців. Чи знаєте ви, що за ці 5 мільярдів можна було би купити 28 тисяч «Мавік 3Т», які допомагають сьогодні бачити і вночі? Або 220 тисяч FPV… Скажіть, будь ласка, як можна однією рукою голосувати продовження воєнного стану, а другою забирати гроші в армії?».
Дональд ТУСК, прем’єр-міністр Польщі, вважає, що проблема «Волинської трагедії» не має стояти на заваді руху України до Євросоюзу:
«Я не дозволю, щоб будь-хто використовував її як розмінну монету в питанні європейського майбутнього України. Це – інтерес Польщі. Хто цього не розуміє – той дурень або зрадник».
Марк РЮТТЕ, генсек НАТО, закликав країни Європи більше грошей виділяти на оборону:
«Вам доведеться вивчати російську мову через 4–5 років, якщо не виділятимете на військові потреби набагато більше грошей, ніж нинішні 2% ВВП».
Борислав БЕРЕЗА, колишній нардеп та воїн ЗСУ, про обстріли міст України ракетами, внаслідок яких за останній тиждень загинули десятки цивільних українців:
«Рашисти вбивають українців. І не важливо в однострої українці чи ні. Рашисти вбивають всіх, бо воюють з Україною і кремль хоче остаточно вирішити «українське питання» та знищити як державу, так і націю. Це – не перебільшення, а констатація факту. Рашисти – не люди, а біосміття. Це теж факт».
Читайте також: Щоб захистити небо над Луцьком, козак загнуздав... дракона.