Як на Волині піклуються про ментальне здоров'я жителів
23 січня у шести громадах області одночасно з усією країною пройшов День спільнодії в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з ініціативи першої леді Олени Зеленської
А саме у Ківерцівській, Підгайцівській, Нововолинській, Володимирській, Любешівській та Ковельській громадах.
Про це розповіли у Волинській ОВА.
Зокрема, відбулося представлення усіх наявних послуг з метального здоров’я, аби кожен житель дізнався про всі можливі сервіси, які є доступними в громаді. Тобто, щоб людина мала вибір, де їй найближче, комфортніше звернутися за психологічною підтримкою.
До Дня спільнодії у місті Ківерці долучилися заступник голови ОДА Роман Романюк та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба.
«На Волині останнє опитування, проведене у листопаді 2024 року свідчить, що понад 70% жителів громад переживають хвилювання, виснаження, розгубленість і відчуття паніки. Проте лише 18% опитаних зверталися за послугою з підтримки ментального здоров’я. Це свідчить про нагальну потребу інформування жителів громад про те, де вони можуть безплатно отримати підтримку», –
зазначив заступник голови облдержадміністрації.
Він переконаний, що дорожня карта, яку презентували у громаді, допоможе покращити обізнаність населення у послугах з метального здоров’я та психосоціальної підтримки.
«Інколи ми не можемо розв'язати чужу проблему, але можемо приділити час власне людині. Це говорить про те, що для кожного з нас важливо бути почутим, важливо спілкуватись, взаємодіяти та комунікувати», – наголосив Роман Романюк.
Також Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук повідомив, що у громаді планують створити два Центри життєстійкості.
«Ми зробили багато роботи у напрямку ментального здоров’я, адже під час війни ця тема є дуже актуальною. Багато людей хочуть допомоги та підтримки. Тож ми будемо рухатися далі. Зокрема, у нас буде два Центри життєстійкості: у Тростянці та Ківерцях».
Нагадаємо, Центри життєстійкості – це дружні безбар’єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади й отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.
Потому Наталія Коструба подякувала голові Ківерцівської громади та його заступникам за лідерство у сфері психічного здоров’я.
«Сфера ментального здоров’я про найцінніше в державі та про найцінніше в Ківерцівській громаді – вона про людину. Турботу про кожну людину в громаді. Цей маршрут створений саме для цього. Щоб ми не загубили жодну людину, яка потребує підтримки, щоб вона могла отримати допомогу в сферах охорони здоров’я, соціального захисту, музеї чи буднику культури, – відзначила пані Наталія. – Цей захід також для того, щоб ви побачили один одного, велику спільноту, яка готова до комунікації, підтримки один одного та співпраці заради наших людей».
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Іван Рудницький провів зустріч з керівниками шахтарських громад на Волині.