Курси НБУ $ 41.93 € 43.92
Вдова Героя з Волині: «Книга про коханого народилася з віри в його світлий погляд з неба»

На згадку про щемливу зустріч учасники презентації зробили зворушливу світлину.

Фото з архіву Тетяни РЕДЧУК.

Вдова Героя з Волині: «Книга про коханого народилася з віри в його світлий погляд з неба»

Ця зима для жительки Горохова, вчительки Мар’янівського ліцею Луцького району Тетяни Редчук та її синочка Михайлика є особливою. Минулоріч у грудні молода вдова видала власним коштом (невеликим тиражем) та презентувала в Горохівській центральній бібліотеці, Волинській обласній бібліотеці для юнацтва книгу пам’яті про свого чоловіка, воїна АТО і повномасштабної війни, загиблого смертю хоробрих, Дмитра Редчука. Нині пані Тетяна шукає спонсорів, аби перевидати її, а виручені кошти передати для 118-ї окремої механізованої бригади, в рядах якої захищав Україну її чоловік. Сподіваємося, ця публікація допоможе волинянці здійснити шляхетний задум

«ЧАС НАБЛИЖАЄ ПРИЙНЯТТЯ: ВЖЕ НІЧОГО НЕ ЗМІНИШ…»

Кохання Тетяни та Дмитра Редчуків було недовгим, але незабутнім. Вони одружилися й повінчалися воєнного березня 2022 року, а 13 листопада Дмитро Дмитрович мчав на крилах із передової на рідну Волинь, додому в  Горохів, щоб пригорнути до грудей новонародженого первістка Михайлика. У кожній телефонній розмові чоловік і дружина освідчувалися одне одному коротко, зате зрозуміло: «Михасик – то любов!», і в цьому зворушливому зізнанні кожна буква для молодої пари була зорею надії на зустріч, продовження щастя в мирній Україні, й певно – на сестричку їхньому Михайлику.  Не сталося…

10 липня 2023 року солдат  Дмитро Редчук загинув біля села П’ятихатки на Запоріжжі. Про долю цього військового та його сім’ю газета «Волинь» розповідала в публікаціях «Я живу, бо в мене Михась – дуже схожий на тата-Героя» й «Почувши слово «тато», синочок Михасик Героя з Волині дивиться на Небо».

Книгу про свого загиблого Героя Тетяна Редчук писала душею, спогадами друзів та власними віршованими посвятами.
Книгу про свого загиблого Героя Тетяна Редчук писала душею, спогадами друзів та власними віршованими посвятами.

 16 грудня, якби не війна, вони почувалися б найрадіснішими у світі в своєму домашньому раю: господареві виповнилося б 37, і в їхній світлиці було б свято. Та натомість пані Тетяна в траурному вбранні презентувала книгу на честь свого Дмитра, їхньої любові та вже нездійсненних мрій.

– Чи ж минає біль від втрати найріднішої людини? Наскільки віддаляє час спогади про Дмитра? – запитую у неї.

Та ж ні, як і тисячі інших українських вдів років війни з російською наволоччю, ця українка теж мовчазно довіку згадуватиме свої найгарніші подружні дні.  Каже, що хіба що зрозумілішим стає прийняття: вже нічого не зміниш, Дмитро ніколи не повернеться, а місцем їхнього з ним одкровення є його могила.

За кожним словом моєї співрозмовниці – воістину непідвладне часові, людям, ані війні бажання – дарувати своєму Герою проміння пам’яті. З цієї віри у світлий погляд Дмитра із Небес у жіночому серці й народилося бажання видати книгу на його честь. Творила її душею, оповідями найрідніших та власними зворушливими віршованими посвятами…

«КОЖЕН ДЕНЬ МИ ПРОЖИВАЄМО В БОРГ…»

Узявшись за видавничу справу, пані Тетяна й гадки не мала розділити світлинами роки «до» і «після» війни. Дмитро зумів її переконати, що їхня розлука – не надовго, що він, здобувши воєнний ґарт в АТО, почувається зрілим воїном. Навіть, телефонуючи з «нуля», старався бодай на кілька хвилин заспокоїти дружину планами про будні й свята після свого повернення.

Обоє дуже любили подорожувати й мріяли, що вже невдовзі покажуть своєму Михайлику ближнє та заокеанське зарубіжжя. А ще їм дуже подобалося фотографуватися разом. Й навіть на світлинах, зроблених під час коротких воєнних відпусток, ця пара виглядає найщасливішою в світі.

«Із Дмитром завше було впевнено й спокійно, він був одним із тих, хто не відмовляв у допомозі. В школі був тихим, спокійним хлопцем, та ніхто не здогадувався, що в нього сталевий характер», – таким на презентаціях Дмитра Редчука згадували бойовий побратим Іван Маціюк і сестра Дмитра – Світлана. 

Дмитро ніколи не повернеться, а місцем їхнього з ним одкровення є його могила. 

«Син із дитинства мріяв бути військовим. Молюся, щоб люди не забували його таким, як він був, – світлим і добрим», – згадує Наталія Редчук, мама захисника. «Таня не сидить, склавши руки, бо несе пам’ять про свого чоловіка. Це є важка морально робота», – дякувала дружині воїна дизайнерка й видавець книги Ольга Васюренко. 

«У Мар’янівці шанують захисників. Підтримка ділом, добрим словом, завжди буде вагомою в горі», – сердечними були слова Євгенії Харків, вдови померлого воїна АТО – Михайла Харківа.

Данину вдячності Герою на презентаціях віддали молоді відвідувачі, а ще – вчителька Звиняченського ліцею, де навчався Дмитро – Тетяна Швейгер, членкині Об’єднання матерів і дружин захисників

України у Волинській області Євгенія Харків, Катерина Ковалишин і Тамара Упорова.

– Пам’ятаймо, що кожен день ми живемо в борг, доки хтось віддає своє життя заради нашого спокою, – промовляє до всіх героїня цієї публікації. І додає: «Людське життя – коротке, а пам’ять – вічна.

Бережімо її, бо наші рідні на святому Небі люблять нас так, як любили на землі».

Леся ВЛАШИНЕЦЬ.

 

У боях за Україну полягли мужні сини Волині

Олег ГЕЛЕВИЧ –  боєць із міста Нововолинська;
Василь КАЛІНЧИК – боєць із  села Велимче, що на Ратнівщині; 
Василь ХІЛЬЧУК – боєць із міста Каменя-Каширського;
Святослав ДМИТРУК – боєць із села Скобелка, що на Горохівщині; 
Сергій БУБЕЛА – боєць із села Прип’ять, що на Шаччині;
Андрій СИМЧУК – боєць із села Штунь, що на Любомльщині; 
Андрій ЧЕРНЯК – боєць із міста Луцька;
Сергій ХОМА – боєць із міста Нововолинська;
Артем ПЕТРОВСЬКИЙ – боєць із міста Луцька;
Сергій СТОЦЬКИЙ – боєць із села Вербка Ковельського району; 
Анатолій СЕМЕНЮК – боєць із селища Маневичі; 
Богдан БОРИСЮК – боєць із селища Маневичі;
Сергій КАЛИТЮК – боєць родом із села Уховецьк Ковельського району (проживав із сім’єю в селі Ломачанка цього ж району);
Олег ГАЙДУКОВ – боєць із міста Луцька;
Андрій ФЕЩЕНКО – боєць із села Забороль Луцького району;
Олександр ЧИПЧЕРУК – боєць із села Бобли, що на Турійщині;
Олександр СУСЬ – боєць із міста Ковеля.

Telegram Channel