Волинянин повернувся з полону без ноги і з простреленими легенями
Історія звільненого з путінських лабет ківерчанина Юрія Царіцина
Під час репатріації з рф у середу, 15 січня, в Україну з російського повернулися 25 важкохворих та поранених українських громадян cеред них – двоє військових із Волині: Віталій Анатолійович
Войтович, 1964 року народження, житель села Зелене і Юрій Олександрович Царіцин, 1982 року народження, житель міста Ківерці Луцького району.
«Емоції зашкалювали... Важко на душі, дуже важко, але я дуже радий», – розповів у телефонній розмові журналістам «Суспільного» Юрій Царіцин.
42-річний ківерчанин у полоні пробув 1 рік і майже 2 місяці. Довгий час його вважали зниклим безвісти, рідні шукали його і серед загиблих.
«На Пасху ми знайшли побратима Юри – Міша здається. Він сказав, що 99% – брат загинув. Але я не вірив. Розумієте, щось тримало…» – зізнається у розмові «Суспільному» брат військового Сергій Михальський.
Рідні радіють, що Юрію пощастило потрапити у такий маленький обмін.
«Я не вірив спочатку, поки не почув голос. Я не пам’ятаю навіть про що говорили. Просто були емоції, радість», – каже Сергій.
Полон залишив свій відбиток. Сергій розповів, що брат дуже змінився. Катування не пройшли безслідно.
Рідні Юрія Царіцина чекають його вдома, бо планують, щоб він став хрещеним батьком для племінниці.
«Він посивів, схуд, відсутні деякі зуби. В полоні йому ампутували ногу внаслідок обмороження. Легені та коліно – прострелені. Казав, було настільки важко, що думав вже не витримає», – ділиться чоловік.
Сергія і Юрія виховувала мама. Коли вона померла, то Юрій узяв виховання молодшого брата на себе.
«Головне, що – живий. Головне, що його витягнули звідти. У нього день народження – 22 січня. Оце так подарунок! Це ж брат... Ви ж розумієте, він – за мене, а я – за нього! Він завжди за мною доглядав, бо я був менший», – розповідає Сергій.
До війни Юра працював у Києві. Потім добровільно пішов у тероборону. Через деякий час рідні вже побачили його в формі з автоматом. Додають, що вчився на сапера.
За час полону Юрій Царіцин став дядьком – у нього народилася племінниця.
Нині Юрій Царіцин, як і інші звільнені, потребує лікування та реабілітації. Він перебуває у медзакладі.
Зі слів захисника, в полоні залишаються ще дуже багато наших хлопців.
«Хотів би сказати, знаєте, щоб ми всі не втрачали віри! Вірили у краще! Всі, хто воює, обов’язково повернуться додому!»
Рідні Юрія Царіцина чекають його вдома, бо планують, щоб він став хрещеним батьком для племінниці.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що повернення оборонців стало можливим завдяки Об’єднаним Арабським Еміратам. Серед звільнених – захисники Маріуполя й «Азовсталі», а також Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Усі бійці мають важкі поранення та хвороби. Президент наголосив, що кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу.
Читайте також: Уродженець білорусі на Волині воює за Україну олівцем, пензлем і фарбами.