Курси НБУ $ 41.93 € 43.92
Затверджено порядок безоплатного зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців у медзакладах

На проєкт у державному бюджеті на 2025 рік закладено 190 млн грн.

Фото Цензор.НЕТ.

Затверджено порядок безоплатного зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців у медзакладах

Кабінет Міністрів затвердив порядок зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців на випадок втрати ними репродуктивних функцій під час виконання обов’язків з оборони держави

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в п'ятницю, 24 січня. Про це повідомляє пресслужба МОЗ, інформує Цензор.НЕТ.

Так, згідно з новим порядком, військовослужбовці матимуть можливість безоплатно здавати та зберігати свої репродуктивні клітини у медзакладах, що надають послуги із застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Зазначається, що така можливість буде доступна військовим ЗСУ та працівникам інших структур, які беруть участь у бойових діях чи здійснюють заходи з нацбезпеки.

«Рішення спрямоване на забезпечення права військових на збереження репродуктивного здоров'я та права на біологічне батьківство (материнство) попри ризики, пов'язані з військовою службою, що передбачене законом», - йдеться у повідомленні МОЗ.

У відомстві додають, що на цей проєкт у державному бюджеті на 2025 рік закладено 190 млн грн.

Військовослужбовці зможуть звернутися до визначених медичних закладів, які укладуть договори з НСЗУ, для здачі та подальшого зберігання своїх репродуктивних клітин. А ті, хто раніше вже здав біологічний матеріал і зберігає його за власні кошти, отримають право на подальше безоплатне зберігання після подання заяви до закладу охорони здоровʼя.

Як це працюватиме?

  • забору клітин передуватиме медичне обстеження, на яке у медзаклад військовослужбовця направлятиме командир частини;
  • забір репродуктивних клітин здійснюватиметься у медзакладі за заявою військовослужбовця та за направленням лікуючого лікаря;
  • забір та зберігання кріоконсервованих репродуктивних клітин здійснюватиметься відповідно до порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій.

У МОЗ також зазачили, що для запуску проєкту уряд повинен затвердити також порядок використання бюджетних коштів, а НСЗУ має укласти відповідні договори з медичними закладами про медичне обслуговування з надання послуги забору, кріоконсервації та зберігання репродуктивних клітин. І після цього буде оприлюднено перелік установ, до яких можна буде звертатися.

Нагадаємо, що у березні 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду українського народу».

Реклама Google

Telegram Channel