У Ковелі відкрили виставку фоторепродукцій картин земляка, великого художника і вчителя Андроника Лазарчука
Відкриваємо нові імена і відроджуємо славу геніїв, які творили в різні часи
Серед них - уродженець Ковельщини - Андроник Лазарчук. До 155-ї річниці від дня його народження в оновленому залі Ковельського історичного музею відкрито виставку фоторепродукцій картин, які створив художник.
Про це розповіли у Ковельській міській раді.
Загалом експозиція відображає різні напрями й періоди творчості одного із самобутніх та надзвичайно цікавих українських майстрів, спадок якого повністю ще не вивчений та популяризований в Україні. Кажуть, що його картини - своєрідна живописна енциклопедія, літопис українців, волинян зокрема.
Біографія Андроника Лазарчука є типовою для середнього українського інтелігента кінця ХІХ століття, чия доля повністю була залежна від соціального статусу, але кардинально була змінена завдяки його таланту і щоденній праці.
А ще вона дещо нагадує життєвий шлях Тараса Шевченка. Народився Андроник Лазарчук в 1870 році у селянській родині в селі Уховецьк, рано осиротів. Секрети малярського мистецтва опановував у живописній майстерні Почаївської лаври. Працював над створенням ікон, брав участь у монументальних розписах українських храмів.
Навчався у Петербурзькій академії мистецтв, згодом - на педагогічних курсах цього ж закладу та у майстерні професора Маковського.
Упродовж 36 років викладав малювання і креслення для учнів та студентів у Ковелі, Почаєві, с. Великі Дедеркали (на Тернопільщині), Кременці, Конотопі та Борзні. Став ініціатором заснування Бортнянського краєзнавчого музею, яким завідував у 1922-1925 рр.
На сьогодні остаточно ніхто не знає, скільки картин створено Андроником Лазарчуком, адже він не підписував свої роботи, не вів їх обліку. В експозиції «Митець землі ковельської» представлено понад 30 творів маляра. Серед них – ті, які він написав, перебуваючи в нашому місті, на Волині.
Прекрасний екскурс у життя і творчість славетного художника зробила директорка історичного музею Маргарита Матвійчук. Вона також зазначила, що у фондах закладу зберігається єдиний оригінал, пов'язаний з Лазарчуком – це експонат, якого торкалась рука художника, його біографія.
Ще одним доповненням до виставки став подарунок, який зробили музею директорка художньої школи імені Андроника Лазарчука Олена Цьомик та її заступниця Наталія Прокопів – таблиця з QR-кодом, за яким можна переглянути відеоекскурсію про художника.
Обов’язково завітайте на виставку, яка діє в історичному музеї, і ви дізнаєтесь багато цікавого про людину, яка жила і творила століття тому.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Секрет приготування мацика, що на Волині передається з покоління в покоління.