2 лютого: яке сьогодні свято й що не можна робити
Сьогодні, 2 лютого, Всесвітній день богопосвяченого життя. Віряни святкують Стрітення Господнє.1075-й день війни в Україні
2 лютого в церковному календарі – Стрітення Господнє.ʼ
Про це розповідає ТСН.
Стрітення Господнє – це одне з дванадцяти головних християнських свят, яке символізує зустріч (стрітення) людства з Богом.
Стрітення Господнє пов'язане з євангельською подією, коли Діва Марія та Йосиф принесли немовля Ісуса до Єрусалимського храму на сороковий день після народження. За юдейським законом, кожна первісткова дитина чоловічої статі мала бути посвячена Богові. У храмі їх зустрів праведний Симеон, якому було передбачено, що він не помре, доки не побачить Спасителя.
Узявши Ісуса на руки, він виголосив свою знамениту молитву:«Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром; бо побачили очі мої спасіння Твоє» (Лк. 2:29-30). Також у храмі була пророчиця Анна, яка славила Бога й розповідала про Ісуса як про Месію.
Це свято символізує зустріч Старого й Нового Завіту, а також людства з Богом. Симеон і Анна уособлюють очікування народу на прихід Спасителя. Ісус приходить у світ як Світло для язичників і слава Ізраїля.
Що не можна робити 2 лютого:
= Забороняється рубати дрова.
= Не можна виносити сміття з будинку.
= Не слід займатися будь-якою важкою хатньою роботою.
Народні прикмети і традиції:
= дивилися, який сьогодні день: відлига на Стрітення — весна буде теплою;
= сніг пішов в обід — до багатого урожаю зерна;
= сильна хуртовина — весна прийде пізно і буде дуже холодною;
сильний вітер вказує, що вродить багато фруктів.
Цього дня віряни обов'язково йдуть до храму, де відбувається освячення свічок. Здавна вважається, що «стрітенська свічка» захищає оселю від грому, блискавок, бурь та негараздів. Також священники освячують воду, яка має особливу силу та використовується для зцілення та очищення. Віряни моляться про захист і благословення на рік.
Сьогодні іменини відзначає Василь.
Талісманом людини, народженої 2 лютого, є бірюза. В давнину цей камінь вважали символом щастя. Бірюзу носили для відчуття безтурботності і радості.
Читайте також: «Якою буде сьогодні погода на Волині».